basalla

Durum: 89 - 0 - 0 - 0 - 07.07.2013 21:13

Puan: 575 -

13 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

him basmak

antep insanının boğazına verdiği değerin bir göstergesi daha, hoş ve güzel eylem

iskender

etin çok sevilmesine rağmen antepte pek de popüler olmayan yemek çeşidi

forum gaziantep

"noldu la bunun inşaadı mağmet ne zaman açıcılarmış bunu" diyaloglarını anteplilere yaşatan fos avm projesi

balcan kebabı

hem bol sebzeli hem de bol etli bir yemek. onun yeri başkadır..

tolunay kafkas

böğün yönetimlen garşılıklı oturup istifasını vermiştir. yönetim de gabul edik istifasını. sonuç olarak hizmeti böyüg oldu. baa galırsa futbolcular sevmedi bunu yidiler adamı. artık yeni hocayı begleycik. yerine gelen gendinden kötü olmaz inşallah

vejetaryen antepli

antepte 1 tl ye satılan dürümler

hiç düşünmeden gözünüz gapalı yiyin ağam, laf edenler halt etmiş, sanki baa eskiden beyle löküs lohantalar vardı da burun gıvırıynız miskilim dürümlere. bunun dadı da ayrı sohranmayın da yiyin işte erzi gırıklar. antepli adam hava atmak için restorana gitmez yimek yimek için gider.

aşırtmalı aba güreşi

tolunay kafkas

gaziantepspor kulübü başkanı ibrahim kızıl'ın; "tolunay benden hevesli yavv ekhuehkhuehkhue" diye görüş belirttiği antepsporumuzun yeni teknik direktörü.

oli center

farklı bir albenisi var bu marketin. geçenlerde gürcistan'dan gelen bir ekip bana alışveriş yapabilecekleri bir yer sordular. en yakın oli vardı gidebileceğimiz. gittik hep beraber. adamlar acayip beğendiler oli'yi. marketten çıkarken bir daha uğrayabilir miyiz, veya başka bir şubesi var mı diye sordular. adeta hayran kaldı gürcü kardeşler oli center'a. antepliler de gerçekten ilgi gösteriyor oli'ye, her daim kalabalık bir market.

gaziantep te kanarya yetistiriciligi

hakikaten de antepte möhüm bir olay, geçenlerde kanarya severler derneğinin önünden geçtim. içeride hatırı sayılır bir kalabalık oturmuşlar, bir adamın konuşmasını dinliyorlardı konferans tadında. bir slayt eksikti ortamda. merak etmedim değil toplantı konusunu.

antep medyası

televizyon medyası oldukça tembeldir. tamam işçi çalıştıramıyorsun, program yapacak eleman da bulamıyor olabilirsin ama biraz ciddiyet demek lazım bunlara. kanal kanal değerlendirmek gerekirse;

kanal 5: antebin ilk yerel tv kanallarından yaprak tv'nin devamıdır. yalnız bu kanalın artık televizyonculuktan anladığı harun yahyanın gerilimli belgesellerini yayınlamaktan ibarettir. bir de gündüz kuşağına koyuyorlar çoluk çocuk izlese korkar. arkadaşlar arının muazzam yaratılışından başlıyor, araya hitleri maoyu katıyor bunlar cayır cayır yanacaklar falan filan. sonra şu adama bakın gençken ne başarılıydı yaşlanmış çökmüş bi bakın haline siz de böyle olacaksınız diye tehditler savuruyor. alt yazı şeklinde de reklamlar geçiyor paralar sayılıyor. temiz iş.

kanal 27: bu arkadaşlar ise muhalif takılanlardan. haber bültenlerinde genelde iktidardaki belediyelerle ilgili sokak roportajları vardır ve bu roportajlara katılanların istisnasız hepsi iktidardan şikayetçidir. işsizlikten ve belediyenin icraatlarından dem vururlar. gündüz kuşağı ise bazen film koyuyorlar bazen ise türkçe-yabancı pop videoları dönüyor. alt yazı olarak ise izleyenlerin yolladığı sms ler geçiyor. atılan sms'ler çoğunlukla flört içerikli. "ben karacocuk27 esmer ve yakışıklıyım isteyenler sms atsın buluşalım" gibi. gözlemlediğim kadarıyla burdan tanışıp buluşup ayrılıp ihanete uğrayanlar bile mevcut.

huzur tv: evet bu arkadaşlara ayrı bir parantez açmak istiyorum. demin takip ettim bu kanalı. bir binanın tepesine mobese tarzı bir kamera yerleştirmişler, maarif meydanını canlı olarak yaklaşık bir-iki saat yayınladılar. alta da döşemişler trance muzik arada hiphop-r&b'de çalıyor. insanlar geçiyor, arabalar geçiyor. hani olur da bir action olur bir kaza olur diye heyecanla takip ettim. bu esnada altta tabi reklamlar. yine de yaratıcı bir yayıncılık hoşuma gitti.

ha diğerleri farksız mı değil, ben sadece aklımda kalanları yazdım.

simid aşı

rafıkcılık

fernand coulibaly

bir dönem gaziantepsporumuzda top koşturmuş siyahi forvet. turkiye'de birçok takımda oynamıştır ama o en çok gaziantepi sevmiştir, antepliler de onu sevmiştir. bir gun kendisi ankaragucundeyken kamil ocak'ta tum tribunler onun için tezahurat yapmıştı, o da tum sempatikliğiyle tum tribunleri teker teker selamlamıştı. hey gidi hey. verdiği roportajlarda her fırsatta gaziantep sevgisini de belirtmiş. (böyük rafığımız taman) antebe gelip coulibaly'nin yeri diye kebapçı açsa tutar la.

işte o roportajlar: http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/04/06/109462.asp

http://arsiv.zaman.com.tr/2002/04/07/spor/h16.htm

zydrunas karcemarskas

hose koçerro litvanyadan kimi getirici ola kimi getirici ola derken aylar geçti yıllar geçti eni sonu zydrunas karcemarskas adlı galleciyi getirdi hemi de has antepli mahmut bezgin başarıyla kaleyi korurkene. bu arada litvanyalıya aniden beyranı lahmacunu kebabı yidirdiler herhal adam ishal şikayeti sebebiylen hastaneye getmiş;

"gaziantepspor'un yeni transfer ettiği kaleci zydrunds , ishal şikayeti ile başvurduğu özel hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. "

"premier hastanesi sağlık yöneticisi cengiz akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''ıshal ve karın ağrısı şikayetiyle hastanemize başvuran gaziantepspor'un yeni transferi lıtvanya milli takım kalecisi karcemarskas'a gerekli bütün tetkikler yapıldı. ultrasonda ve gerekli tahlillerde bir sorun görülmedi. hava değişikliği ve yemeklerden kaynaklanan bir rahatsızlığı vardı, tedavisinin ardından hastamızı taburcu ettik'' dedi. "

haberrin tamammı: http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20100206/karcemarskas_kontrolden_gecti.html

la yorum hemen aceleniz neydi herife yidirdiniz yimekleri. mahmutun işi de olabilir; antepte forma beyle gapılır işte, yerriii.

edit: beyle ismi zor okunan topçular tutmaz yorum buralarda, nerde bir marcello bi kompela, bi romaschencko, tamam coulibalyi bağrına bastı bu toprakların insanları ama bu ne la, soyismiynen gurtarır zaar.

ağzıyla motor sesi çıkaran antepli

kuskette bunlardan bolca gormusdum de bir tanesi de vidyoya çekmiş, haber sitelerine girecek kadar da un yapmış.
aha lingi: http://video.haberturk.com/video/index/40619

abdulkadir konukoğlu

çalıştığı tekstil ve konfeksiyon sektörünün tehlikeli işler kapsamına alınmasına şecaatlanip; "ben işçilerimin ay başını mı takip edicim la?" diye sorup ulke gundemine hafiften oturan tıkır tıkır iş adamımız.
ilgili ling: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/13445501.asp?gid=229

kırmızı siyah

bir zamanlar bunun şarkısı vardı kamil ocakta çalınan ve söylenen, kısaca şöyle özetleyeyim;
kırmızı siyah kırmızı siyah yaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhh yaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhh yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah...

cenelemek

çok konuşmak anlamına gelir.

- ana ne var alak bana şu oyuncaıııı
- eee, de get ceneleme

ayrıyeten: (bkz: ceng ceng etmek)
  • /
  • 5
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 89

antep medyası

antebin güntekin onay'ı mustafa teke'nin kenan ve bedrettin abiyle hazırladığı antepçe futbol analizlerinin yapıldığı spor tempoyu da unutmamak gerek.

m.t: evet bu hafta kaazzııantepspor gerçekten taraftarlarını üzdü.
b: kaka'ya benzeyen şooğlanın adı neydi, betu betu, betu top oynamıyki yav.
k: gaazııantepsporun ellen dutulur bir forveti yok mısdavacım. biz taraftar olaraktan(arak vurgulu)...

antepte 1 tl ye satılan dürümler

hiç düşünmeden gözünüz gapalı yiyin ağam, laf edenler halt etmiş, sanki baa eskiden beyle löküs lohantalar vardı da burun gıvırıynız miskilim dürümlere. bunun dadı da ayrı sohranmayın da yiyin işte erzi gırıklar. antepli adam hava atmak için restorana gitmez yimek yimek için gider.

antep pendiri sıcak dınnaglı pide ve soğuk garpız üçlüsü

ofis, büro ya da herhangi bi döğende yazların pratik ve serinletici yimeğe. kısacası antep iş dünyasının yaz yimee, yazın sıcağında piyasa hala dönüyor ve işliyorsa bu üçlü sayesinde.* evet öğlen yinir, bu yemek galabalıkla geder, en az 3 kişi olmalı ki sofrada dadını alasın, yohsam buruk gecer haa söyliym.

anteplinin yeni acilan yerlere yaptigi ilk gun baskini

çetinkaya ilk açıldığında yürüyen merdivenin ihtişamına kapılan anteplilerin merdiveni çökerttiği rivayet edilir.. (bkz: eyle diyiler usdaa ben bilmeym)
edit: ayrıca anteplinin yaptığı baskın ucuz açılış fiyatlarından bağımsız beşey, yeni açılan yere işletme sahibinin yaptığı renklam fiyatları başgaaa o köresel beşeydir artık, anteplinin ilk gun baskını farklı bi amaç, arayış...

yıl bohu sıçmak

göçüykhen şeyle bi hanek duymuştum gonşular balcan oyarkene gendi aralarında:

- uyss, nerde galdı bu gız kele?
- bizim gız haftalık sıçar anam adedi eyle.

halil usta

abdo usta nın tam garşısında da şubesi bulunan enfes kebapçı
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.