la get sende

Durum: 116 - 0 - 0 - 0 - 27.12.2009 22:03

Puan: 743 -

12 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 6

sille keskenmek

anteplinin msn durumları

anteplice cuvara paketi uyarı yazıları

-at la cuvarayı baban geliy!
-olum ben sening eyiliin için içme deym tama.az içme şu zıhımı.
-sen onu içince şimdi gendi gennini böyük bi adam belliyn de mi?
-hele şuna bah dişlering de sarı sarı ağam benden demesi heç bi gız saa varmaz.

cuvara

bunu içenin hanası haraba galırmış ben de feysbıkta gördüm. eşkili ufak sözlüün en güzel çalışmalarından birinin öznesi.

köteklemek

bi de ölüm kötee diye bi gavram var abiniz sigara içiyken sizi yahaladıysa sizi çok fena kötekler ölüm kötee derler buna street fighterdaki kırmızı perfect gibi bişey.

bi antepli noel babadan ne ister

evine bacadan giren adamdan ney isteyci döşününg ortasına godoo kimi çalındırır gennini az efendi olsung da gapıdan gelsin bu gapıyı icad eden neye etmiş?

iki götün ola da birini yırtasın

sözlükten öğrendiğim final haftasının gelmesiyle de sık sık kullanacağım deyim.teşekkürler eşkili ufak sözlük.

umumhana

süleyman demirel denilen zat neden sürekli genelev açıyorsunuz sorusunu açmayalım da bizi mi şeyapsınlar diye cevap vermiş zamanında.namı diğer realin çaprazı.sümerbank dolmuşuyla ulaşımı sağlanır tsbii başka otobüsler dolmuşlar da gidiyor da sümerbak dolmuşu nedense aklımda yer etmiş.

salgamci gurbuz

şalgamı yeen gözeldir atomu de pek datlıdır.bu sefer farklı bi bakınız (bkz: olsa da içsek)

laamacın nası yinmeli sorunsalı

ekmee sarıp da yenildiğini gördüm yuharıbayır'da.

boradayı mismar eden allah

yumurtaya can veren allah şeklinde istanbul ağzında kullanılır.

abd

alamancı

bir nesilin hariboyla tanışmasını sağlamış yegane insan grubu.kendi aralarında almanca tartışmaları da ilginç.amma velakin ben böyle yaşamak istemezdim.yaşam standartları türkiye şartlarından daha mı iyi?tartışılır.ama hem orada hem burada yabancı olacaksın,orada eşşekler gibi çalışıp buraya geldiğinde ağa gibi karşılanacaksın,sürekli öz kültürünü korumaya çalışacaksın,yani yaşam boyu travma yaşayacaksın.heç baa göre deel ben istanbul'da zor yaşeym deel ki yabancı ülke.

meybuz

90ların başlarında öyle algida neyin her yeri ele geçirmeyikdi bizde aha bunu somuruyduk.sağlıksız olduu da kilometrelerce öteden belliydi ama sağlıı kim düşünsün o uşaklık yıllarında.şimdiki çağa çoluğa versen yimezler bunu yeni nesil maksdan aşşasını beğenmiy ağam.

ishak

onat kutlar'ın bizlere ve türk edebiyatına bıraktığı en güzel armağan.türk öykücülüğünün en iyi eserlerinden bir tanesi.50 yıl tam 50 yıl geçmiş üzerinden üstad bu kitabı yazalı.üstelik yapı kredi yayınları yeniden yayınlamış hayatınızda bir kitap okumalık süreyi şu kitaba ayırın şu 50 yaşındaki kitaba,şu hemşehrinizin yazdığı türkiye sınırları içerisinde yazılmış en iyi kitaba ayırın,pişman olmayacaksınız.

gaziantep sinemalarinda vizyondaki filmler ve tavsiyeler

yusuf ile kenan

senaryosunu onat kutlar'la ömer kavur'un birlikte yazdığı ömer kavur'un yönettiği -sözlük tabiriyle- şöbiyet gibi bir film. film annesiye babasını kaybettikten sonra istanbul'a gelmiş ne yapacağını bilemeyen iki küçük kardeşin hikayesini olabilecek en gerçekçi şekilde anlatmıştır. izlemeniz şiddetle tavsiye olunur. ayrıca filmin başrollerinde cem davran ve tamer çeliker oynamaktadır-cem davran müthiş bir oyunculuk sergilemiş çocuk yaşına rağmen-.ayrıca kaygısızlar'da eleman olarak tanıdığımız oyuncu yalçın avşar ve sıdıka dizisinde sıdıka'nın abisi sami rolünü oynayan hakan tanfer'de rol almaktadır.izlemeniz şiddetle tavsiye olunur onat kutlar'ın gözümdeki değerini bir kat daha arttıran filmdir.

onat kutlar

idolüm,ustam aynı coğrafyada dünyaya gelmiş olmaktan gurur duyduğum yegane insan. (bkz: yusuf ile kenan)

başbakan antepli olsa davosta nasıl tepki koyardı

öldürme mi diyn daha sen sifli yılan! siz öldürmeyi eyi belleyiksiiz tama plajdaağı çağa çoluğu nası öldürdüüzü uşak devşek herkeş tölövizyondan seyretti de gördü arbet naletler! hele şunung yüzüne bak yüzüne püüü evladım olsa bağrıma basmam gennini.

onlayn halfeler

ilk defa yalnız kaldım.(gerçi ben daha bir ayımı doldurmadım bu günler daha çok yaşanacak zaar)
-----------------------------
onlayn halfeler
1 gayitli onlayn (1)· la get sende (+) (-)

garasu

merzimen çayı'nın bir diğer adı.
  • /
  • 6
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 116

balcan kebabı

ağam ilk üniverstemde,ilk yılımda, alanya'da(şimdi ikinciyi okuym mesajı) yimeganenin önünde asılı yimek lisdesinde bi bahtım balcan kebabı yazıy halla halla dedim bahım nası yapıklarola zaten yeen de özlemişim gendini deye bi heycanlan öğlen arasında gettim yemegaaneye.neyse ağam sıra baa geldi bi bahtım balcan kebabı yoh ortalıkda yemee dağıtan arvada sordum "ağam hani balcan kebabı vardı? ben göremedim" deye. arvat yimek gabındahı musakka kibin bişeyi "ta diya şo balcan kebabı işde." deye gösterdee an birden gendi gendime çalındım."alla bes canıyızı ala da göt cebingize goya sizin" diye iyice bi sohrandım gendlere.adamlar utanmadan balcan kebabı diye önümüze musakkanın tikeynen yapılmışını goyuklar.yok ağam yok bu dışarılılar tam avel.

anteplilere sorulan salakça sorular

bir zamanlar alanya'da televizyona çıkmış olan bana canlı yayında iki de bir kızların okutulma durumlarını soran kadına eeehh yeter lan(burayı içimden dedim) antep ortadoğu ve balkanların en büyük şehirlerinden birisidir ne kızların okutulması esas ben antep gibi yerden kalkıp da buralara geldiğime üzülüyorum gibisinden bir ayar çekmiştim ama yerel televizyonda pek yankı bulmadı bu ayarım.
not: 2 sene alanya'da turizm işletmeciliği okudum.bu olay geçen sene türkan saylan öldüğü gün çydd'den burs alan öğrencilerin katıldığı bir programdı.programdaki en doğulu da ben olduğum için aktarıp dönderip sizin oralarda kızlar okutulur mu diye soru soruyordu kadın.

sirinler antepte yasasaydi neler olurdu

gargamel'le şirinlerin arasında gız davası olurdu. güçlü şirin yanında sallama daşırdı.ekstradan otçu şirin,hapçı şirin,garşyaha uşaa şirin,tabahana uşaa şirin gibi şirinler olurdu. bi de örnek dialog:
-şirin ammi şirin ammi güçlü şirin gözlüklüyü dövüy yetiş.
+ağam gelin hele siz bura ney sizin derdeez?
-yav şirin ammi aha bu gözlüklü yeen çok gonuşiy la hös deym hös deym hösmey dayım dayım beni kerç ediy en son dayanamadım vurdum aazının üsdüne sumsuunan.
+yav etme eyleme güçlü şirin sen onun abisi sayılırsın.şurda hepimiz esnaf adamık yüzyüze bahıyk.
...

antepliyi mutsuz eden şeyler

istanbul'da ev arkadaşlarınızın "kanka lahmacun aldık." diye sevinçle gelmesi.o yediklerini lahmacun sanması.onların o yediklerini çok beğenmesi ama sizin sadece karnım doysun diye o lahmacunu yemeniz.ne biliym çok kötü oldum şimdi.

anteplinin incelmesi

kahramanmaras

anteplilernen maraşlılar pek annaşamaz nee acaba?
bir iki örnek: getme maraşa şerefinden yaşa.
ev alacaksan garadaşdan oğlan ....sen kahramanmaraşdan(bu baya terbiyesizce)
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.