1996da açılıp batan mcdonald s

kepkeplerin benzin istasyonunun** yanına* açılmıştır. bi ara* burda uşaqlara doğumgünü yapma modasıyla canlanmış olsa da, antebin sağlam yemek kültürüne dayanamıyıp iflas etmiştir. antebi yemek kültürü zayıf dışarı memleketler kimi belleyp açmışlardır büyük ihtimalle... bu salaklıklar özel günlerde gidilen yerler deeelkine, günlük hayatın bi parçası. fakat zamanında antepliler "yoorum 100 gram ete buaader para mı vericik" diyerek bu amarıkan şirketini antepde iflas ettirmişlerdir. 96 senesinde açılan mcdonald's 99 senesinin sonunda batmıştır...

anteplilerin deeşik heycanlar yaşama hevesinden ve antebe yemek kültürü yoksunu dışarılıların* dolmasından dolayı bu fast food şeyleri böön antepde baba baba iş yapmaktadır.

(bkz: king burger)
yani macdomalds olup mehter marşıynan getmişlerdir. orada yimek yimiyen, batmasına gatgıda bulunan, memleketlerinin yimek şanını devam ettiren hemşerilerimi can-i gönülden kutluyorum.
kapanmasından nedeni olarak bazı rivayetler dolaşırdı ne kadar doğrudur;etinin içine sıçan dişi mi dınnağı mı kedinin çükü müydü ney di beyle bişiyler bulduklarından dolayı kapatıldığını söylerlerdi...
orta okul yıllarımda çok popüler olan mekan.
o restorantı batıran zihniyete sahip şehrimiz de bir adet zincir kebapcı çıkaramamıştır oda ayrı konu...
ergen çağlara yeni yeni atıldığım devreye denk gelmiştir * o yılların verdiği şirinlikle hafta içi okul harçlıklarımı biriktirip hafta sonları hatun kişilere çok yemek ısmarladım. ee o zamanlar hızlıydık tabi. ışık gölge oyunlarıylada ilk öpüş maceramı üst katta yaşamıştım sanırsam. hayatımda dönüm noktasını bu mekanda yaşadım. hamburgerini severdim o zamanlar.

bu mesajı yazma sebebimde o zamanlar verdiği oyuncaklardan dalmaçyalı itelerinden birini geçen evde buldum. kapanan mcdonald's için herkese saygı duruşuna davet ediyorum*
doğum günü partilerimizin vazgeçilmeziydi, üst katında yüzümüze kedi, kelebek, uğur böceği deseni yapan ablalar olurdu, doğum günü kızı küçük boy bir gelinlik giyer, full makyaj yapar, ortalıkta minik bir prenses edasıyla salınırdı*, gittikçe alçalan bi çubuğun altından müzik eşliğinde geçmeye çalıştığımız limbo oyunu oynanırdı, içinden oyuncak çıkan menülerden alınır ama çıkan oyuncak hiçbir zaman beğenilmezdi. o zamanlar biz küçüktük ama abilerimizin ablalarımızın buluşma mekanıydı. kısacası anılarda nostaljik bi tur yapılmasına neden olan ve 'ahh keşke kapanmasaydı' dedirten mekandır.
antep uşağının zonturlu arabalarıynan fing atdığı mekan
benim çok küçüklük zamanımdaydı, iki günde bi babamın beni götürdügü yerdi.o zaman ben yaştaki cocukların çok ilgisini çekiyordu sanırsam türlü eglenceler yapılırdı..o zamanın büyüklerininde takıldıgı popüler bir mekandı.ama tutunamadı kapandı gitti ee antep halkının vazgecilmez yemekleri vardır bunun karsısında kim durabilir ki hele ki bi de fast foodsa olmaz, antepli sevmez öyle şeyleri..
dışarıdaki masalarında kırmızı pul biber olan dünyadaki tek mc donalds'tı...
antepli milli nohut dürümüne teslim bayrağı çekmiş amerihan marhası...
ohul arhadaslarımız gederdi gal'de pek bi modaydı... ben heç getmedim hatta şu gün olmuş hala heç bi mcdonaldsa getmedim.isdanbulda favorı mekanlarım güllüoğlu ve de pirpirimdir dünyanın tüm mcdonaldslarından daha iyidir yanı...la yorum antepli orda da şanını şerefini sürdürüydü bence gapanmasının sebebi bizim ordan yimememiz deel big mac menüsünü dürüm edip yimemiz usda,herifler garipsedi gaçtılar.
yav onların en baba big mac dedikleri menü bizim antep uşağına pisik yemi kimi gelir.gözümüz doymadan garnımız nasıl doyacak?şuncacık şey yimek deel anca safralık olur.
mc donald s batmadı en azından gaziantep de batmadı zira tüm türkiye de kademeli olarak restoran sayısını azaltarak güççülme kararı verdi.ankara da istanbul da da bir kaç tanesini biliyorum kapanan..kendimize ekstra pay çıkarmayalım.burger king niye cayır cayır çalışıyor tarzı aynı?
heç getmediğim mekan. o zamanlar ufaktık, hamburger de yeğn bahalıydı, şimdi burger king neen dutuluy derseniz hem nüfus çok arttı, hem de fiyatlar artı ucuz galıy. ayrıca burger king mc donalds'a göre türk insanının damak tadına daha uygun.