dokuzonbes

Durum: 320 - 0 - 0 - 0 - 10.05.2012 23:11

Puan: 2168 -

16 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 16

tahir tekin oztan basgan antepspor sampiyon

gaziantepsporu bitirme ve ele geçirme operasyonları sonucunda bu gidişle başkan olacak zaat karşı taraftarımızın yeni bestesi.

olay medya grubu

gaziantepspor soruşturmasında haberi olmayan güney amerikalı anteplilerin kurduğu su bazlı basın kuruluşu.

asım güzelbey

gaziantebe kardeş şehir kazandırmaktan başka işe yaramayan gereksiz bir zaat. umarım gider bu seçimlerde.

kolonyaci ismet

gaziantepspor maçlarında ilaçlama için kullanılan pompayla tribünlere kolanya sıkarmış.

anteplicede harflerin yer değiştirmesi

atlının türküsü

mazmahor'dan öte giden yol uzun
yürü atim rahvan, atim tez yürü
gece vakti azrail'de kol uzun
yürü atim rahvan, atim tez yürü

gün tükendi karsi dagin ardinda
koca yürek bir tek kursun derdinde
ölsegerek yigit kendi yurdunda
yürü atim rahvan, atim tez yürü

mazmahor'un beri yani üç sögüt
su ilinir yaprak açar bir agit
kalir isem bu yollarda yasim tut
yürü atim rahvan, atim tez yür

mazmahor

ülkü tamer'in (bkz: atlının türküsü) adlı eserinde adı geçen güzide köyümüz.

asım güzelbey

2008 yılı sonunda 29 mart seçimlerine hazırlanırken gaziantebe stadyum sözü vermiştir. yaklaşık 3 sene geçmesine rağmen stadyum konusunda çivi çakılması bir yana somut bir adım bile atılmamıştır. üstelik bütün vaatlerini verirken şeref sözü vermişti. acaba stadyumu yapmayıp giderse verdiği söz karşısında ne duruma düşecek çok merak ediyorum..

ayrıca kendisini de çok seviyorum. her ne kadar oy vermesem de.

antepli sanayiciler

çok şey bilirler. 10 yıllık ithalat,ihracat,muhasebe, gümrük bilgimin kendilerinin yanında hiç değeri yoktur. istediğin maaş çok deyip burun kıvırırlar son model audi, mercedesten geri kalmazlar sonrada ağlarlar teşvik gelsin diye. çok şey bilir benim esnafım pardon sanayicim.

yorgan kalkmadan döşşek kalkmaz

genelde küçük çocuklarına düürçü geldiğinde söylenir.. oysaki çok mantıksızdır. sırasıyla doğdular diye sırasıyla mı evlenecekler? oldu olasıya sırasıyla ölsünler..

abdullah palaz

(bkz: azrailin diğer adı abdullah palaz ) isimli adına yazılmış bir kitap bulunan biraz kötü şöhrete sahip hemşerimiz. 38 ayrı cezaevinde 48 yıl yatmış 19 cinayetten sorumlu 4 defa idama mahkum olmuştur. aynı zamanda o dönemde bursa cezaevinde nazım hikmetle koğuş arkadaşı. nazımın şiirlerini gizlice dışarıya çıkarmasına yardım etmiştir. nazımla aynı koğuşta kalması karşılığında cezaevi müdürüne söz vermiştir rahat duracağım diye. iç işleri bakanlığından gelen emirle nazımın koğuşu değiştirilir. antep canavarı abdullah palaz en iyi yaptığı işi yapıp feriköylü lakaplı cezaevi kabadayısını doğrar.

işte kendi ağzından sözleri
dört kez idam yedim, 740 yil hapis kestiler. 48 yil 38 ayri cezaevinde hapis yattim. ben abdullah dayiyim, baba degilim!

maamethalfe

kalanlar sonsuz sabırlar diliyorum. başımız sağolsun

halfeler nece oluklar

askerdeydim 40 gün önce döndüm. sözlükte daha aktif olmaya karar verdim..

çeled uşaglar

evettt sözlüğe yazmaya pek hevesli biri değilim. diğer sözlükcülerden pek tanıdığımda yok. bu yazım taraflı olarak algılanmasın kimse tarafında..

bayram öncesi gazianteo motor sporları derneğinin sattığı bileti alma gafletinde bulundum bu eğlence hezeyanı topluluğun...

12 kasım 2011 cumartesi gecesi saat 19:00 başlayacak olan (burada ne desem bilemiyorum oyun diyelim) çeled uşaklar topluluğunu izlemek üzere hazır ve nazır mekana geldim. öncesinde komik tipli bir adam çıktı sahneye bilmem neylerin kurucusu olduğundan bahsetti, arvat kolları başkanını çağırdı, sayın asım güzelbeyi ve adını hatırlayamadığım vali yardımcısıda geldi sahneye. geldiler geri gittiler bişey anlamadık. bu arada saat 20:00'a yaklaştı. satılan biletlerin üzerinde çocukları getirmeyin gibi bir ibare yoktu ki bizim antep milleti sanki sahreye gelir gibi gelmişler bu oyuna enikten cücüğe toplanmış gelmişler. ağlayan çocuklar uyarılmasına rağmen çalan cep telefonları. aheyde ahey.

derken derken bir antep klasiği olan dolmuş şoförlerinden başlandı ve bir yolculuk konu alındı. gecenin en eğlenceli kısmıda burada başladı zaten. ki gülünecek tek şey buydu. dolmuş şoförü biraz iyi, yaşlı (bkz: gari) kılığındaki elemanda çok eğlendirdi bizi. özellikle reali geçince muhabbeti güzeldi. dolmuş kısmında biraz güldüm yalan yok. iki kapılı hamamdan içerikli espiri güzeldi.

gel gelelim 10 dakika ara geldi bu arada. verilen bu molada bizim tiyatro ve sanattan bi haber sözüm ona kültürlü antep gençleri aralarında konuşuyor çok harikalar falandan bahsedip işin neredeyse bir baş yapıt olduğundan dem vurdular. bende gülüp geçtim. ama suratlarınada çemkirmek istedim..

derken ikinci devre başladı. ilk bölümle bağlı bir evlendirme proğramıydı. * dolmuşta yolcu olan iki hatun, yaşlı gari ve oyuna ikinci bölümde giren rökiye ablamız burada kısmet arıyordu. ilk bölümde oynayan istisnasız herkes burada rol alıyordu. birde sunucu ablamız vardı tabi. oyun oyunluktan çıkmış * tam bir panayır eşşeğine dönmüştü. ama bizim bi haber kucağında 40 günlük bebeklerle gelen antep insanımız çoktan kendinden geçmiş olan biteni bir kahkaha tufanı eşliğinde izliyordu. neyse bu evlendirme proğramını sunan hatun bağırıp duruyor ara sıra diğer gelin adaylarına söz hakkı verip görüşleri alıyordu. burada yine gülmemiz için yapılan espiriler yapıyorlar ama kimse anlamıyordu ki bende anlamadım anlamsız sözler, ne diyeceğini unutmalar falan. derken seç otobüslerinde sözde muavinlik eden 46 yaşındaki koyu gaziantepspor taraftarı mamet beyle rökiye hanımı everdiler. oyunun sonunda öğrendik ki rökiye hanımın kemer fantezisi varmış. dolmuş oyununda rol alan yaşlı münire teyzeyide buraa baş göz ettiler. münire teyzenin evlendiği adamla tango yapmasıda gecenin en bomba olayıydı. münire teyzenin terliğinide unutmamak lazım *) derken oyun bitti. *

kısaca değerlendirirsem heder olan bir cumartesi gecesi ve hayal kırıklıkları ile dolu bir geceydi benim için.

genel olarak değerlendirirsek bir kaç ne yaptığını bilen insan ve geri kalanı çoluk çocuk. oyunda rol alan 3 bayanda vasatın altındaydı. ki ne kadar çalışsalar bile çok bi yol alacakalrını sanmıyorum. aynı şekilde erkeklerinden dolmuş şoförü, münire teyzeyi oynayan eleman ve rökiye bacımızı oynayan arkadaşlar harici içinde aynı şeyi söylemek zorundayım. oyun doyurucu değil arkadaşım. ay harika bunlar, ne şirin şeyler, panpişler nidalarına bakmasınlar biraz daha güzel şeyler orataya çıkar diye düşünüyorum.

ağır eleştiri
toplamışsınız çoluk çocuğu izleyicilere zorla izlettirmeye çalışıyorsunuz. böyle olmaz arkadaşım. senaryoyu ben yazsam ancak bu kadar kötü olur. içinizden bir kaç kişinin adam akıllı azmi olmasa en fazla 5 defa daha oyun sergilersiniz. içinde komedi olsa dükkan sizin. 1996 yılında ben bir piyeste oynadım o bile bundan daha güzeldi. sene olacak 2012 azıcık utanın. şu kızlarada yol verin gitsinler. bide çeled uşaklar tiyatro topluluğu demişler acaba hangisi açıp okumuş tiyatronun anlamını. haldun dormen, ferhan şensoy bunlar her halde dünya yıldızı. bari tiyatro topluluğu demeyin.temenni
doğru yoldasınız ama daha profesyonel olun be kardeşim... sonsuz destekliyorum sizi bu yolda. ulan antep seyircisi çoluk çocukla tiyatroya mı gelinir.

yazarın notu:lütfen bu mesaj silinmesin. tamamı el emeğidir. her haklı saklıdır. kısa kestim kızım baba gedek diyor. yoksa içim doluydu daha. dün gece yatamadım valla. biraz daha ekleme yapacağım..

yeri

26 10 2011 galatasaray gaziantep maçı

federasyonun içerdeki irlandalılardan dolayı 6 puan vereceği maç

şehit jandarma er fevzi kazak

şehit üsteğmen hakan özcan, piyeade et yunus emre çelik, mehmet cücük gibi kahraman hemşerilerimizden biridir. ne ilk ne sonuncudur. askerliği mi manisanın-aleşhir ilçesinde eğitim çavuşu olarak yaparken tuttuğumuz nöbetlerde çok konuşurduk keşke doğuda olsaydık diye. ne yapalım 5 aylık askerliğimden utanıyorum maalesef. umarım aynı mahallede oturduğum fevzi bana hakkını helal eder.

antepte avratlar için kullanılan benzetmeler

gaziantep sanayisinde kurumsallasamama

askerden yeni geldim şöyle bir araştırayım dedim. arvat pazarın bir trikotajcının yanına gittim. başladık muhabbete adam bana en sonunda güçlü ve zayıf yönlerimi sordu. güldüm ve soruyu cevapladım... beni merak ettiren adamın o soruyu sorması değilde verdiğim cevapları neye göre analiz edeceği. hani firmayıda küçük görmek istemiyorum ama neyin peşindesiniz açıkca merak ediyorum gurumsal gaziantep firmaları.

gaziantepsporlu olabilmek

hiç kimsede ikametgah yada son 6 ay içerisinde vesikalık fotoğraf gerektirmeyen eylemdir. gaziantepsporlu olabilmek bir insanın tarihsel ve kültürel haklı olabilmesidir. gaziantepsporlu olmak bir insanın kendine yakışanı giymesidir.

gaziantepspor

  • /
  • 16
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 320

sezen aksu sokağı

sezen aksu olmuş, kuşum aydın olmuş aslında pekte önemli değil.. kendi memleketine gitmeyen adamdan ne beklersin. bizde kenan doğuluya bakış denizlilerdede var biraz..

ama 12 eylül döneminde trt'den yasak yemeyek diye kenan evren yanlısı tutum sergileyen sezen ablamızın adını referandum arafesinde ve evet diyeceğini açıkladıktan sonra "e ablamızın adını bir sokağa vermesek olmaz" demek ne kadar samimi bilemiyecem. halk bunları yiyor maalesef. dünyanın heryerinde konser vermiş birilerinide ele ayağa düşürürseniz vay sizin halinize derim. o zaman koy bakalım fazıl say, sabahat akkiraz, rahmetli özay gönlüm, erkan oğur gibi sanatçıların adını. bu kişiler güney amerikadan japonyaya kadar her yerde konser vermiş hayatın tozunu yalayıp yutmuş kişilerdir...

bu ülkeyi naylon faturan, sahtecilikten aleyhine açılmış davalar süren insanlar yönetiyor. dahada yazardımda neyse. adalet adında parti kuruyorsun kpss konusunda çıkıp ağzını açamıyorsun. okyanus ötesinden yapmışlar diyemiyorsun. yazık. yazık olan millete değil hala bunları yiyor olması. şuna eminimki süleyman demirel bu yaşta kalkıp gelse "herkese 2 anat vereceğim" dese eminim %20'den aşağı oy almaz. darbecileri yargılama meraklısı insanlar nedense e-muhtıra yayınlayan yaşar büyükanıta devlet onur madalyası verdi... turşunuzda perhizinizde...

şahsım adına hükümetimize sadece sağlık yönünden teşekkür ederim. ondada zengin olan oldu ama ucu bize az dokandı.

http://haberveriyorum.net/haber/sezen-aksu-12-eylulu-nasil-karsilamis

bana ayrılan yaşama alanını protesto ediyorum.

koyun gitsin sezen aksu, kuşum aydın, bülent ersoy, zeki müren, kemal unaktına.

düşünüyorumda iktirada yalakalıktan başka hiç amacını göremiyorum belediyemizin bu üstün hizmetinin. kilit taşı döşenecek yol kalmadı heralde.

9 agustos 2009 gaziantepspor galatasaray maci

gaziantepli ve gaziantepsporlu olmakla ne kadar iyi seçim yaptığımı ve ne kadar şanslı olduğumu düşündüğüm ve tekrat tekrar doğru yoldayım dediğim maçtır.

bırakın bu şehirde kimse bu takımı tutmasın varsınlar tv karşısında andaval gibi bağırsınlar hoplasınlar akıllarınca takımlarının yanında olsun. inşallah bu takım düşerde, sizde rahat edersiniz bizde dedirten cinsleride vardır. takılmamak lazım. burdan gidersiniz 16-17 saatlik samiyene içeriye girersiniz ki yeni açıkta kos kocaman ua gaziantep pankartını göz yaşlarınıza hakim olmazsınız ağlamak arkadaşalrınızdan gizlersinzi kendinizi. ulan arkadaş dersin sonra yakarsın bir cigara derin derin düşünürsün.

herkes 3 istanbul takımını tutar ama herkes gaziantepsporlu olamaz. afedersiniz ama yürek ister. her adam her platformda ben gaziantepsporluyum diyemez. gallerli dominic bile bunlardan daha anteplidir antepli ejderha gözümde...

evet maçtan önce bir kaç gsli dövdüm attım kinimi öfkemi oda yetmedi her zamanki gibi 6 nolu tribünüme girdim. öfkemi koltuk kırarak maratonda gs ye küfür ettiğimizde el kol hareketi yapanlara koltuk atarak dindirdim içimde. ben magandayım, holiganım, gerekemezin büyük baş önde gideniyim. ama burda gelipte iki tane sözde antep hane yapan anteplilerden değilim çok şükür. önce antep sonra türkiye diyenlerdenim. yine olsa yine yaparım.

varsın takım sahada 5 yesin lig yeni başladı daha 34 maç var dersin kendi kendine. ama ondan daha çok koyar adama gslilerin müzeyi fethetmeleri. en derin sevgilerimi ve saygılarımı sunarım ibrahim kızıla burdan bir dahaki maça maratonuda vermelerini bekliyorum olmadı böyle.

maça gelince canları sağolsun. koca bir sezon var önleridne çükleri sağolsun hepsinin.

daha birde antepli olarak üzülüpte gsli olarak sevinen cinsleride vardırki. hiç sorma. ya üzülme yada sevinme ikisinde birini seç hem üzülüp hem sevinmek nazıl bir mantıktır anlamadım. düz mantık heralde.

antep'in yaz aylarindaki gurbetci istilasi

güzide memleketimizin her köşesi yaşanılacak yer, her cm'de hayat saygı ve hayat dinamikleri fışkırıyor. öyleki iki tane alamancı görünce esnafımız %50 indirim yapmakta hiç kazık atmamaktadır, acaba yalanmıdır almanyanın yollarının bizim yollardan iyi olduğu yoksa bizim kaldıramadığımız şeyler mi var, emniyet kemeri takan şoförlerimiz ve gecenin yarısı olsa bile kırmızı ışıkta bekleyen dolmuş şoförtlerimiz varda bizim mi haberimiz yok. illa eleştirmek için içinde yaşamak mı gerekmektedir bu soyha galasıca memleketin.. herşey güllük gülistanlık biz hiç bir şeyi eleştirmiyormuyuz sanki. ne bilim trafikte kalınca belediyeye bir iki sallamıyormuyuz acaba.... şehrimizin gözleri iki tane güzel kız görünce ağzının suyunu akıta akıta bakmamaktamıdır, laf atmamaktamıdır. iki sevgili gezerken rahatsız edercesine bakmamaktamıdır... herkes elinde kitap mı okumaktadır dolmuşta, otobüste, yolda tuvalette.

yoksa öyle değilmidir.
tarafsız olmak önce biraz sallayıpta altınada bu genellemede yanlıştır demek midir?

ne zamanki yabancı plakalı arabaları gördüğümüzde almancı değilde insan geldi gözüyle bakarsak belki aradaki farkı anlamak zor olmaz. tıpkı 1961 yılında almanların yaptığı gibi.

adamlara bu ülkede yaşayan insanların hayat şekillerinin bu olduğunu öğretmeye çalışıyoruz. üstelik kalın kafalarına sokmaya çalışıyoruz. peki sen biliyormusun o insanların oradaki hayatlarını sen anlamaya çalışıyormusun. karşılığındada bağrımıza basılmayı taahhüt ediyoruz. hangisinin sizin bağrına basılmaya ihtiyacı var acaba? acaba sen kaç defa o insanları anlamaya çalıştın mı iki kültür arasında nasılda sıkışıp kaldıklarını o kafana sokmaya çalıştın mı?

anne, babamın, dayılarımın, dedemin, amcalarımın 50 senelik almanya yıllarına ayrı ayrı sövüyorum şimdi. bu ülkeye yabancı para soktukları belkide iki üç tane iç dinamikleri hızlandırdıkları için.

eşkiliufaksözlüğe dair iç burkan detaylar

sırf entry girmiş olmak için çabalamak
sozluğu bir forum havasına sokmaya çalışmak
akıl hocalığına soyunmak
başlıktaki diğer ilgili mesajlar okunmadan girilen entryler
gittikce çöplüğe dönen sol framenin içler acısı hali
vs.vs.vs.
keşke herşey iftar sofrası gibi olsa.


*
*
*

20 eylul 2010 gaziantepspor bursaspor maci

ilk üç haftadaki istikrarlı 1 puanını maalesef galatasaray maçında gösteremeyen şehrimizin yüz akı takımımız bursa önünde rahat bir galibiyet alacaktır. 3 puan bu maçta yakındır. tolunay kafkas maça mehmet yılmazla başlama hatasını göstermeyip ilerde julio-sosa ikilisiyle başlayıp arkalarına jorginho yu koyarsa bu iş tamamdır.

sezen aksu sokağı

sezen aksu olmuş, kuşum aydın olmuş aslında pekte önemli değil.. kendi memleketine gitmeyen adamdan ne beklersin. bizde kenan doğuluya bakış denizlilerdede var biraz..

ama 12 eylül döneminde trt'den yasak yemeyek diye kenan evren yanlısı tutum sergileyen sezen ablamızın adını referandum arafesinde ve evet diyeceğini açıkladıktan sonra "e ablamızın adını bir sokağa vermesek olmaz" demek ne kadar samimi bilemiyecem. halk bunları yiyor maalesef. dünyanın heryerinde konser vermiş birilerinide ele ayağa düşürürseniz vay sizin halinize derim. o zaman koy bakalım fazıl say, sabahat akkiraz, rahmetli özay gönlüm, erkan oğur gibi sanatçıların adını. bu kişiler güney amerikadan japonyaya kadar her yerde konser vermiş hayatın tozunu yalayıp yutmuş kişilerdir...

bu ülkeyi naylon faturan, sahtecilikten aleyhine açılmış davalar süren insanlar yönetiyor. dahada yazardımda neyse. adalet adında parti kuruyorsun kpss konusunda çıkıp ağzını açamıyorsun. okyanus ötesinden yapmışlar diyemiyorsun. yazık. yazık olan millete değil hala bunları yiyor olması. şuna eminimki süleyman demirel bu yaşta kalkıp gelse "herkese 2 anat vereceğim" dese eminim %20'den aşağı oy almaz. darbecileri yargılama meraklısı insanlar nedense e-muhtıra yayınlayan yaşar büyükanıta devlet onur madalyası verdi... turşunuzda perhizinizde...

şahsım adına hükümetimize sadece sağlık yönünden teşekkür ederim. ondada zengin olan oldu ama ucu bize az dokandı.

http://haberveriyorum.net/haber/sezen-aksu-12-eylulu-nasil-karsilamis

bana ayrılan yaşama alanını protesto ediyorum.

koyun gitsin sezen aksu, kuşum aydın, bülent ersoy, zeki müren, kemal unaktına.

düşünüyorumda iktirada yalakalıktan başka hiç amacını göremiyorum belediyemizin bu üstün hizmetinin. kilit taşı döşenecek yol kalmadı heralde.

halep

pek bir numarası olmayan şehir. ucuz olayı var ama pekte düşünülen düzeyde değil maalesef.. yapılar gaziantebi andırsada kültürler baya farklı.. yemek yiyebileceğimiz adam gibi bir yer bulamadık desem yeridir. bunda zamnın kısıtlı olmasınında katkısı olabilir. fiyatları uçuruyor esnaf ama pazarlıkla indirebiliyorlar hatta bazen pazarlıksız adam direk indiriyor. kalesi dışardan baya heybetli duruyor girmeye kalktık suriyeli vatandaşlara 10 yabancılara 150 suri parası yuh dedim kalktım karşıda çay içtim..

gece hayatı renkli ama baya pahalı. tavsiye ederim..
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.
izmir escort gaziantep escort kayseri escort maltepe escort denizli escort bursa escort gaziantep escort mecidiyeköy escort beylikdüzü escort marmaris escort beylikdüzü escort esenyurt escort beşiktaş escort bodrum escort sakarya escort