istanbulda antep yemegi nerede yenir

* güngören köyiçi "beleş ocakbaşı"
* üsküdar altunizade "mabeyin"
* ataşehir "sahan"
* topkapı-cevizlibağ tercüman sitesi " pirpirim"
* florya "kaşıbeyaz"
* topkapı "ziya şark sofrası"
kadıköy - çiya

karşılıklı 3 mekana sahip bu müessese. ıkisinde lahmacun, kebap tarzı şeyler yapılıyor diğerinde ise ev yemekleri.
şişli - adliye karşısı emek kebap evi.
kozyatağı = nezih kebap www.nezihkebapyuvalama.com
güneşli = kübban www.kubban.com.tr
laleli = çavuşoğlu
en eyi gaşıbeyaz'da yenir. kaşıbeyazın paklavası da eyidir. gennisi benim eski okulumu yaptıran şahıs olup, güllüoğlu terbiyesinden geçmiş, el tezgahından bu günnere gelmiş bi şahısdır...
en iyi lahmacun için çağdaş..bakırköy'de**...
ev yimee için de bi antepli teyze bulup gendinizi yimee çaartmanızı öneririm*garantili olur...
ısdanbılda etin nezzeti antebinki kimi olmaz..işte bundan dolayı ısdanbılda yimek yinse yinse antebden algetdeen etden degiz kenarında gaydeen ataşdan olur.. hössüngde yimeemizi heder etmeng..
bi de kadikoy acibademde vardi..amma adini hatirlameym..5 sene oldu..(bkz: yeyn goresim geldi) aziz istanbulu..(bkz: )
tam mevki olarak bilmiyorum ama davutpaşada ayakkabıcıların oralarda aralarda bir lahmacuncu vardı. kötü köhne bir dükkandı. süper sonik bir lahmacunu vardı.
ist/kurtköyde özsu et lokantası var ilk antepli berber yaşar çalıştırırdı şimdi nizipli bilal abi çalıştırıyor.malzemenin yüzde seksenini antepden getiriyor.berecik balcanı ile balcan kaabı bile yapıyorlar.firik pilavına diyecek laf yok.favorim ise fıstıklı kebap.istanbulda şimdiye kadar gittiğim kebapcıların içinde en iyisi diyebilirim,biraz uzak ama gidip lezzetleri tadınca unutuyorsunuz.

http://www.ozsuetlokantasi.com/
benim gördüklerim içinde en eyisi pirpirim yoruum, ilk gettimde bahtım garson gelik bize yimekleri açıkley mis kimin antep şivesi sankim antepe gidik kimin oldum bend eantepliyim bilim içine ne gonulduunu dedim birden, tabi ev yimee yemedik de dert dutmıyasıca istanbulda kebap yimek için yer yok ki işde pirpirimde kebap lahmacın dolma küfde salata gözeldi,. yeri de goley
cevizlibağ tercüman sitesi
bi denede şubesi var bakırköyde çağdaş lokantası gapanık yerine pirpirim açıklardı. incirli caddesinin arhasındaki cadde var ya giderken otobusların yolu ayrılıy de ordan gedey işde orda ikinci durakda mı ne iniseez dominos pizza fln var olraalarda yine sağdan bi sohaaa girip birez aşaa yürüüüsüz orda biyerde
22 mart 2011 tarihin de testlerim doğrultusunda avcılarda gaziantepli dürümcü baba. beyranı tıpkı kelebek gibi yapıyor inanamadım.

avıclar marmara caddesi üzerinde .


mahalle: merkez mah.
adres: camii sk. no.26
telefon: 0212 509 10 24
beyoğlu üstünde, girişe yakın, hayri usta diye bi yer var. herif æam dırnæglı pidiye dürüm yapıy. gavurma, ciğer, yürek, guşbaşı, gıyma kebaplarıynan lahmacun var. mahmil cucuu halfeynen, bigaç da ærhadaşnan gettik bægdıg æam. gavırmasında sözüm yok, onu eyi yapmış. amma ciğeri, yüree*, guşbaşısı eyi deel. antep şartlarına göre lormal bi yer yanı. yalıız şu var, herif dırnæglı pide yüzünden para basıy resmen. inne atsan yere düşmez. hee bi de antepli deelmiş, adıyamanlı mıymış neymiş. ona gıcık oldum acı.
tünelde enver usta var. yeen eyi antepli. benim gördüğüm en iyi kebapçılardan biri. özellikle gemikli tavuk, bugur pilavı ile salatası. gendim yaparım herkes çok beğenir ama enver ustanın gemiklisini yideem için gendiminkini beğenmem. (tel:212-252 29 41)
dogru dürüst lahmacun ve kebap (kusneme mesela, sahan'dan fersah fersah iyi) icin bostanci gunaydin'a gidiyoruz biz. katmeri de iyi.
alt kati da steak house,ki o zaten paha bicilmez bir sey..
güngören - köyiçi
taksim - ocakbaşı haydar usta
ataşehir - dürümcü ali haydar usta
moda - kolombo kebap*******
içerenköy - dürümcü ağam
içerenköy - şahsina katmer
bulgurlu - opetin karşısında, halı sahanın altında bi düven var.***
bulgurlu - fettullah usta
bostancı köprüsü - mehmet usta gaziantep baklavacısı
şimdilik aklıma gelenler bunlar.gitmek isteyen halfeler benlen iletişime geçsinler, beraber gederik, eyi olur.
yalnız bunların heçbirini anteptekilerle garşılaştırmalı deelsiniz, anteptekilerin dadı başka.**