imam çağdaş

gıdınce kendınden gecebılıcegın yemek ve tatlının dunyanın hıcbıyerınde olmayacagı kadar guzel yapılan yer
asıl işi kebabcılıkmış gendinin sölediğine göre 1965 yılında başlamış baklavaya amma eyi edmiş heerif yanı antebde en eyi bakavayı gendi yapar sonadan başlamasına rağmen güllüoğlundan çok çok iyidir
baklavada en az güllüoğlu kadar usta olan, alinazikte harikalar yaratan ve bilimum antep yemekleri konusunda insan üstü hünerleri olan mekan, şahıs...
hastesiyim valla :)
gıymalı ali naziği yidikden sona'a hoş oldunguz,'lan yorum bi sahan daha ossa yirim ha' dedirten amma onbuçuk ytl fiyatı aklıgıza getirdigiz vakid 'yok ağam bi porsiyon da paklava yiymde gediym'dedirten mekanıyla ve lezzetiyle mest ettiren,guş seslerinin eksik olmadığı maazzam kabapçı-paklavacı
şindik daha moderin bir yere daşınmış olan lohanta...
aha az önce antepten gelen paketi açıp özel kare baklavasından 4 dilim götürdüğüm, nefis baklava yapan burhan ustanın sahibi olduğu mekandır.
burhan abi ellerine sağlık, özlemişiz vallahi
gaziantepimizin en taninmis lokantasi. maalesef asiri ragbet gören hersey gibi oda özelligini kaybetmek üzeredir.
yıllar önceydi.1 tepsi baklava almaya gittim.devamlı olarak güllüoğlu ndan alırdım ama acil olduğu için mecburen çağdas a gittim.tezgahta tam tepsi baklava olduğu halde yukarıdan 1 tepsi getirin diye talimat verdiler.bu tepsiyi verin dediğimde hiç oralı bile olmadılar.arkadaşlarla bağevinde tepsiyi getirip yedik ve tüm arkadaşlar bu çağdaş ın olamaz dediler.çünkü antep in bildiğimiz baklavasına hiç benzemiyordu.tepsiyi iade ederken bunu belirttim ama ne fayda.acaba ben mi yanılmıştım veya biz mi yanılmıştık.şimdiye kadar hiç baklava yememiştik ya, ne bilelim tadını.

daha sonra bir gün 1 tepsi daha baklava gerek oldu ve mecburen yine çağdaş a gittim, yine oğlum yukarıdan getir faslı ve yine aynı rezil baklava. tepsiyi iade ederken şikayetimi söyledim ama hiç kabullenmediler.güleyüzleri bir anda değişti, neredeyse kavga çıkacak.ayrıca kasada
ödeme yaparken müthiş bir güleryüz.bu güleryüzün anlamı fiş veya fatura isteme, bu güleryüz sana yeter.fiş isteyince surat mahkeme duvarı.

sonuç olarak: yukarıda, tanımadığı ve müşterisi olmayan kişiler için çok özel baklavaları var.ondan veriyorlar. o günden sonra ne baklava aldım ne de başka birşey.herkese de anlatıyorum ve benzeri şeyleri yaşayanlar var.
antepe gedeceem zaman arhadaşlarımın sürekli olarak baklava ısmarladıkları şahıs. amma ben heç gedip de alamadım. istambuldaki güllüoğluyla idare etmelerini söyledim.
get anam get! turistleri gandırıylar bunlar! elanazik deyi, balcan ezmesinin üstüne gıyma kebabı çekip veriylermiş... elanazik "gara gavurma"yla olmaz mı arkhadaşlar? yeri deyin getsin bu "turistik antepliler".
garsamba arkadaşımızın tespiti doğru. bir antepli olarak bildiğimiz alinazik, bunların yaptığından farklı olur. önce söğürmesi sade yağla ısıtılır, süzme yoğurt ve sarımsakla iyice karıştırılır ve üzerine kıyma değil, küçük kuşbaşılardan et kavrularak konulur.etin içerisine kırmızı pul biber konulur.etin yağına kırmızı rengini veren biberin, alinazik üzerindeki vadilere yayılmış hali muhteşemdir. işte antep e has alinazik böyledir.
ama iş ticari olunca basitleştiriliyor. bilmeyene, al sana alinazik işte
şubeleşme atraksiyonuna girme çalışmaları içerisinden olduğu rivayet edilen bu rivayetler doğrultusunda
kalenin depesine
batıkent metro market civarına benzin istasyonu bonusu ile
eski bir antep hanına
talip olan kebapçı
antebe gettiğimde biz de gettik lahmacun taze değil ısıtılmış gibiydi altında koyu renk çizgiler vardı ve hamuru çok kuruydu
ışini eyi yapan usdalar işi böyüdünce galiteden ödün veriyler ağam. ben bunu gördüm.
usda çaadaşın paklavası gendi mekanında yediiniz gare dilim paklavadır. çaadaşdan dışarsı için paklava isterseez rezil olursunuz. adamlar düvende yiyennere eyisinden veriyler. amma öteesine kefil deelim. şindiyeçe yerinde yediimden heç sorunum olmadı ve lakin bi daafasında aabimin misafirleri için 2 tepsi gare dilim alıktık. keşkede 7 tl'ye satılan bezelyelilerden alaydık...
valla heç gınamag adamları yeyn gözel yapıylar pop starda bileme öve öve bitiremediler. ellerine gollarına salık ustaların.
eyi reklamdan tur fimalarıynan işi götüren, gendinin on gatı eyileri olan kebapcıdır. ne dimişler rehlamın kötüsü olmaz
uzun zaman sonra dün akşam gittim imam çağdaşa.

şunu net söyleyebilirimki inanın imam çağdaştan daha güzel kebap yapanda, baklava yapanda var bu şehirde. tek artı yönü personelin büyük özverisiydi gerisi faso fiso. her hangi bir kebapcıda ayakta yarım kavurmayı tercih ederim.
seneye saray yavrısı gibi bir mekana sahip olacak çağdaş imam
  • /
  • 2