1 29 ağustos 2011 ramazan ayı

eşkili ufak sözlük aylesìniñ usdasından halfesine,halfesinden şeerdine vede tüm islam aleminiñ ramazan ayı mübarek ossùñ.
cenab-ı allah bayrama vede bidaa ki ramazana sevdiklerimizneñ sağ selim gavışmamızı nasip ede işalla.
tüm sözlük ailesinin ramazanı mübarek olsun, verimli geçirsin inşallah.
ayrıca allah sabır versin.
söözlükdeki halfelernen acı bir aaşam iftar edip 2 çüt hanek etmeyi ne gadek istiym ağnadamam. bigün o da olur zaar. bizde gelip melmeketimize, tanışırık hepsiynen işalla. dualarınızı eğsik etmen aeğam. herkeşin ramazan ayı mübarek ossun. saygılar...
ben bir şeert olarakdan bütün eşkili ufak sözlük ailesine sabır bereket sağlık dilerim. herkeşlere eyi aşamlar dileyerekden ramazan aylarının mübarek olmasını dilerim. saygılar ...
acı bir iftar yemeende veya sonrası çay ikramında buluşak da, 2 çirtik hanek çalak.
hoş gelding ya eziz mubarek iramazan.
hepiize heyirli olsun.
ramazanda eskiden ara sokaklarda tepsi tepsi paklava satılırdı. normal fiyatı neyse birez aşşada olurdu. hemen hemen herkesde yirdi. en kötü ihtimal paklava kırığı yenirdi.(kenarı vs) azcık durumu başgasına göre eyi olan komşu, (hafdada bir gün lamacun yiyen bi aile) normalde 20 uvak lamacun yaptıracana 40 uvak yaptırıp, gerisini gomşunun galbini gırmadan, hatta çaktırmadan paylaştırırdı. bu bütün yimekler için geçerliydi. rahmetli babam ramazan sofrası çok zengin olmamalı, o zenginleğin yerine paylaşımlı olmalı derdi. keşke şindik gurban olduum antep'de olsaydımda 40 uvak lamacunda ben yabtırsaydım. neyse bizde telefonla sipariş veririk. ramazanıgız heyirli olsun, paylaşımlı olsun.
cayır cayı havaya denk gelen aydır..hayırlı ramazanlar ossun..allah goleylıklar versin.. *
sevgili sözlük bu sennen 3.ramazanım.halfesiynen,şeerdiynen,ustasıynan ağız dadımız bozulmadan neçe birlikte ramazanlar diliym.
allah bizleri hakkıyla değerlendirenlerden eylesin.
benim ikinci ıramazanım ellaam..senden zaman nasıl geçiy bilmeym sözlük..allah ayırmıya bizi bes..ufak sözlüg aylemize hayırlı ıramazanlar dileym..
sözlüg aylesinin aleyining ramazanı hayırlı ossung..adam adama tommus sıcaa der bu aasdos sıcaa adamı tokken,su içiykan bileme maafeder daa bi de oruç dutarsan needer bilmeym.. alla goleylig versinn bes..
ben daa bir sümüklü küçcük oşahken ramazandan ahlımda kalannar
dayanamıyıp orucu yidiimizde babamın söledii tekerleme
orucu bozan eşşek gulahları gevşek
orucu bozan it aazına bir tabah bit
o gader sıcak olucu dediler,la yorumm orucu kim dutucu dediler,ıramazan bu ay zor olur dediler ama antebim canım anteblimm hec gulag asmayıgg bu corlara.aynıı gış günü serinliğii vermiş kimi tutik.allah gabul eyleye bes.