karagoz caddesi

söylemez pasajının önunden bahırcılar çarşısının sonuna kadar geden cadde.
yaklaşık bir sene önce yeen böyk paralar harcanarak(tam rakamını biliym ama burda deşifre edmiym belediyeyı dıye söylemiym) alt ve üst yapı şeklinde komple yenilendi göya,cadde tadılat edilirken kış aylarıydı,esnaf kan ağladı iş bitene gadar,sonra hava yeen soğuk dıye işçiler hızlı çalışamadı ve yapılması gereken imalatlar olması gerekenden daha uzun sürdü,esnaf tabi perişan oldu,iş teslim edildi,üzerinden bir sene bile geçmeden yapılan herşey çöpe geddi,şimdi caddeden geçileceği kalmayık,yollar çökmüş dahılan lambaların yarısı çalışmey,mejburen tekrar yapılıcı,tabı tamır olması mumkun degıl bu caddenin,sökülüp yenişden yapılması lazım,aha geddi bizim paralar gene boşa,bu adamlar bizim paraları niye beyle ziyan ediyler ve bunlardan bu işi niye beyle eddiz olum dıye soran yok,gafam gene çok bozuk bu işlere nasıl edıcık bılmeym.

bide belediye bişey örgenik,trafiğin burda en yoğun olduğu iş çıkışı yanı akşam ezanından hemen önce ve sonrasında çöp gamyonunu bu caddeye sohup zaten tıhalı olan trafiğe bi destekte kendi vermek süretiyle vatandaşı çileden çıharıy,göya vatandaşa biz çalışıyk ha haberiniz ola ha mesajı veriy,ne diyek yorum galemigize eyvallahdan başka.....

beledıyeden biri bu yazıy ohuyukmu ne!!şimdi gene geçtım o caddeden tüm lambalar yanıy,hemde eksiksiz,ama hepsının rengı seramık metal halide ıken(beyeza yahın bı renk oluy gendı),ıcınde bıdenesı cavusoglunun önundekı sodyum buharlı (sarı renk deylerde aslı turuncu dur).

trafige kapalı olması açık olmasından daha hayılı olan cadde.
antebin can damarı olan cadde. bu caddeyi trafiğe kapattıınnan şehrin ekonomisi çöker, borsa düşer, gaziantepspor da ligden düşer o derece önemli bir cadde.
aha gene gapadıklar yolu
belediye gendini onarıymış
bu sefer gaç para gedici ola
kimin parasını harcadıklarını sanıylarsa artık....
şu sıralar onarım yapılan yer, geçen sene yapılan yolmuş efendim, bugün yerel bir gazetede okudum. hayır uzun süre dayanmasını geçtim de bari bir seçim dönemi dayansaydı.
gecen sene yapılan daslar yamuk yumuk oldu o yüzden şimdi gene bahıma alındı cadde

allah şofollere yardım eyliye
belediyeden aldıııım son dagga istihbaratlı bilgiye göre ,geçen sene o yolu yapan mitahit bu sene onarımını yapıymış
malzemeler beladiyeden işçilik mütahittenmiş * * *
*
yol gene çökük yorum,böön tamir ediylerdi,allah gendilerini nasıl biliyse eyle ede deym bes
daha gar yağmadı don olmadı bu halde bide gar yağsa abooooo,aman allah töbeee,yol deyn bişey galmeycı allahıma
çarşını ortaası ağam... marçellodan az ilerden devam edecen, minnoş bebe var orada... oradan girince çarşının göbeee usta.. direk devam edersen avrat pazarına çıkarsın
trafik keşmekeşinden han evi harap...
allah oradahı esnafın yardımcısı ossun...
eski antepliler hiç karagöz caddesi demez garooz derlerdi.

(bkz: garooz)
garaöz ve etrafını aslına döndürme çalışmalarından dolayı, asim başgana tebrik ve teşekkürler.