garaj arabası

antep uşagının dışarıya gitmek için bindigi arabasıdır. bu araba ile dügün dernege gidilir. hanım kabul veya toplantıdan alınır. özellikle herif düvenden eve gelir. garajda arabaları deeeştirir, hanımı almaya geder. araba çıkmışken bir oli centera gidilir. arabanın haftalık gezisi ve görünümlügü tamamlanmış olur.
anteplinin biri de bu duruma "yallaaa yoorum bu gader de görgüsüzlük olmaz yaa" der.
araba satılırken pazarlık bu hanegin üstünen yapılır. tam yoğrum bu araba garaj arabası tertemiz cillop kimiyn. denir iş orda biter.
bu arabalar genelde kavaklık semtinde evlerin altında bulunan tek arabalık garajlar için söylenmiştir. inanması güç ama kavaklık civarında hala bi 84 şevrole var adam garajdan çıkarmamış çıkarmadığı gibi para gibi değeride geçmiş.
garaj arabası pahalı arabadır,benzinlidir,her zaman temizdir,bakımlıdır onun için günlük kullanılmaz...günlük kullanım için daha ucuz,az yakan tercihen tüplü bir araba alınır...ayrıca garaj arabasına binmek için anteplinin dışarılık kıyafetlerini giymiş olması gerekir öyle günlük kıyafetlerle binilmez bu arabaya...hatta genellikle etrafa, konu komşuya şişmek için binilir...****
yer yer garac arabası da derik.
beyleesaslı bir araba eyi ud çalan, eyi eşgili daraklık yapan ve asıl zenaati araba tamircisi olan udi heyri aslansoy 'da var.
hemi de 46 morel şevolli.


şevolli = chevrolet
arabanın temizliğini ifade eden hanektir.
genelde çok yaktığı için ya da yedek aracı olan birinin keyf arabası olduğu için az binilir. ya da benim gibi binmeye kıyamadığı için.
kilometresi düşüktür, kazası yoktur ve özellikle haftasonları kullanılır.
böyle arabalar* satılırken fiyat olarak piyasanın üstünde gider, alanı da satanı da memnun eder.
ikinci el araba ilanlarında böbürlene böbürlene yazılandır.
bi arhadaşım vardı.yeen tintebaatdı.97 bi fordu vardı acantadan almışdı.evin garacından çıkdıı peg görülmemişdi.yamırda çamırda bazara şemşiyeynen gider gene arabası garacdan çıhmazdı.
2007 senesinde gördüm ayni ford goltuun laylonu da duruydu.
tam bi garac arabasıydı.