edip akbayram

antebe küsmüştür.hiç geldiğini de görmedim.bir rivayettir zamanında antebe gelmiş,geldiği konserde bizim ahali 'topaaal getting de adam mı oldun' diye provakatörler çıkmış.ne kadar doğrudur tartışılır ama zannetmiyorum öyle bişi yapacaklarını.ama antebe neden gelmediğinin bir cevabı olmalı.taze bir bilgi geldi sanırım evleri şimdiki kısmet kıraathanesinin civarındaymış.
siyah örümcekler grubuyla antep düğün,nişan ve kına gibi organizasyonlarında sahneyde çıkmışlardır.hatta annemle babamın nişanında bu güzel grup sahne almıştır.*
zamanında babamın okul arkadaşıymış..aynı lisedelermiş ama pek konuşmazlarmış.ööle sessiz sedasız,kendi halinde bir delikanlıymış.
babamların mahalle arkadaşı .amcamın arkadaşı ,mahallede maç yaparken hep kaleci yaparlarmış onu..ses yarışmasında birinci olduktan sonra müzik hayatına atılmış..kız kardeşi binevler sağlık ocağında hemşirelik yapıyor ama antebe pek gelmiyor diye biliyorum..gerçekten küsmü acaba.
babamın gençken garsonluk ettiği gazinoda çıkarlarmış babamla arkadaşlarının çok yardımı olmuş
"sanatçı dediğin böyle olur" diye tanımlanabilecek sanat adamı. gaziantep'imizin gururu. ve neyazıkki her kaliteli insan gibi o da ucuz suçlamalara maruz bırakılsa da halkın sanatçısı özelliği her zaman onda saklı kalacaktır.
antep'e küsmüş değildir istanbul'da antepliler derneğinin her etkinliğine konseri yoksa kesin katılan(sesiyle değil,antep'li kimliğiyle)onurlu sanat adamı.
parasal sıkıntısına rağmen arabeske teslim olmamış ağır oturaklı bir efendi sanatçıdır.
canlı müzik söyleyebilen az sayıdaki ses sahibi kişidir.
şu anda istanbul moda'da oturan sanatçımız. tamamen moda ve antep aşığı bi insan
hasretinle yandı gönlüm ü söyleyebilen iki kişiden biri***..
edip akbayram antep'e küsmemiş antep sevdalısı bir degerli sanatçımızdır.
dostumdur, iyi dosttur...
çagrıldığı her antep etkinliğine maddiyat gözetmeden mutlaka gelir..
ama çağıran "adam" olursa...
ilk kalp ağrıları yaşanan lise yıllarında kendisinin hayatımda rakıyla ilk münasebetimde kendinin o eşsiz şarkılarıyla beraber olmuştu.

seni sevmek sevmelerden birisi
ben seni de gülleri de severim
belki farklı olur gönül ağrısı
ben seni de kuşları da severim

seni sevmek sevmelerden bir bütün
insan sevmek, doğa sevmek, yar sevmek
belki acılardır çoğu gördüğüm
ben çoğalan sevgileri severim

mutluyum edip akbayram gibi bir hemşerim olduğu için.
babasının adı yanlış duymadıysam boyacı nedimdi. *