arabistanli lawrence

tarihin en iyi ajanıdır kendisi...bir o kadar da şerefsizdir...arapların şu anda bağlı bulunduğu " vahabi" mezhebine çokça katkısı olmuştur...teorik olarak normal bir müslümandan daha çok bilgiye sahiptir... arabistan'a gitmeden evvel antep'te bi kaç ay konaklamıştır...çokları inanmamakta fakat ömeriye camii'nde iki ay imamlık yapmıştır...

edit: aynı zamanda eşcinsel bir döyyüstür gendisi.
yeen taaf bir gişidir.
arapları türklere karşı ayaklandırmıştır.
britanyalı yahudilik tarihçisi sir martin gilbert, "ciddi bir siyonist" olarak belgelemiştir kendilerini.
tarihi eser kaçakçılığı da yapmıştır.nizip'i çok severmiş.
antepte yaşarken kaçakçılıkta kullandığı 1913 model motorpisikleti 8 yıl antep müzesinde serglendikten sonra koç müzesinde sergileniyor.
birkaç kitap yazmıştır.
anlarını anlattığı "erdemin yedi direği" isimli kitabı bulunmaktadır. kendini ingilizce "lawrence of arabia" olarak tanımlamıştır.

(bkz: arabistanlı lawrencenin motorsikleti)
herşey diym la herşey lafını sonuna kadar hak eden bu döyyüs antepte de az haltlar yememiş..
camiide imamlık eddini bende duymuştum ...
müslümanlar arasına nifak sohan bir hayın....

not : bu hayının bindiği ve casusluk faaliyetlerinde gullandığı söylenen piskilet, şu an hasan süzer etnoğrafya müzesinde sergilenmektedir.
arabistanda hutbe verirken gizlice yerleştirdigi spot ışıkları yüzüne vurdurrumuş ki cahal araplar be' yorum ne gadenk nurlu adam desinler deyi. cahal arap alatrik dey bişi oldoonu nerden bissin taa o vahıt. ama adam arapları eyi yola getirmiş yoruum ki kabeyi ibadete kapatmayı başarmış bi adam olarak tarihe geçmiş
la yorum ben bu almigarın'ın motorsıklatını görükdüm hasan süzer müzesinde.
kimine göre hain kimine göre kahraman.

olaya tarafsız gözle bakarsak gerçektende işini çok iyi yapmıştır.. yüz yıllarca o topraklarda yaşayıpta arapların güvenini kazanamamış olan osmanlının er geç karşılaşacağı acı sonu sadece biraz öne almıştır. öyle bir zamanda devreye girmiştirki koca arap yarım adası elden gitmiştir. tabi buna uymaca araplarında katkısı olmuştur..

ha bu arada araplar bağımsızlığına kavuşmuşlardır. aynı bizim 25 aralıkta sevindiğimiz gibi sevinirler bağımsızlık günlerinde.

hani sözlükte başlık açıyoruz ya filistinliler için falan ha işte iyi bildin aha o araplar seni satanlar. hani yardım gönderiyorsun ya, hani başkanımız ağlıyor ya. bildin mi?

işin farklı boyutu biz araplara ne yaptık ki bizi sattılar. hiç bunu sorduk mu acaba?