yavuzelinde

mehmet bakıray'ın seslendirdiği çok duygulu bir türküdür,lisedeyken az çığırmadık
la yorum bunu mehmet yakar bi çığırsında dinleyek yav.
la biri babasıın hiyrına yeri hüsyn yeri evin şen ola nı haneklerinide cızıktırıversin buraya
ahım şahım bişey de deel, nasıl bu kadar seviyler aanameym... depeli nin dedii kimi yavuzelinin yazın üvezinden kışın çamurundan başka ünlü nesi vardı kine**..ayrıca da merak ediyorum kimmiş bu yavuzelinde olan sevgili?*
7 numaralı entry görüldüğü üzere bana ait...yazdığım entryi ve gizli gizli yazdığım babam duyarsa bana kızabilir amaaan sözlüüe mi giriyorki cümlelerini yemeyip içmeyip babama yetiştiren ve yetmiyormuş gibi sözlüğü açıp, bulup, okutan gayretli arkadaşımızı bu faaliyeti dolayısıyla kutluyorum...

bu iş için tek kutlayan ben miyim yoksa yetkili kurum ve kuruluşlarından da bu ispiyonculuu için ayrıca madalya takan ödül veren de oldu mu bilmem..
*****
yolda gezen arabalı kasetçilerin sabahtan ağşamaça çaldığı uyuz mu uyuz bi türküdür. çatlıycım hekeşin cöp tilifonunda bu var cinim depeme çıhıy..
nalat saadaa yavuzeline de detirtecek tarzda mademi bulandıran , dinleyenlerininde kimler oldoo gabag gibi belli olan şarhı devşirmesi ..*
alla şeyle yavızeline gıran girese de bu türküden gurtulsak ben bi de miseriliyim yorum her düğünde aktarıp döngderip çalıylar yeter arhadaş yav gözel de bi türkü olsa içim yanmaz.
içeriğindeki sözler bakımından acıklı olması gerekirken antep uşaa bu şarkıya oynamaktadır. kavuşamama şarkısı olmasına rağmen düğünlerde bol bol çalınmaktadır.

olay şöyledir. bet sesiyle düğün şarkıcısı * yuaaavuzelindeieieien yuavuzeliyndeieieien içim yaniiiyyyy söylerken o sırada havaya arap paraları saçalanmakta ve pistte kalan 0.1cm karelik alanda antep uşaa göbek atmaktadır.

şimdi 3 soru var

1- içi yanan kişi göbek atar mı?
2- ayrılık şarkısı düğünde çalınırmı
3- bu bi çelişkimidir?

*
ilk duyduğumdan beri amberbeter nefret ettiğim , gıcık aldığım türkü , ağıt ,oyun havası ne oluğuna karar veremeyen şey*. mahkeme kararıynan engellenmesi gerekir.