krsvn

Durum: 11 - 0 - 0 - 0 - 17.02.2011 08:44

Puan: 54 -

12 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

antepte uşak dövme teknikleri

analar terafından tercih edilmese de bubaların tercih ettikleri teknik enseye şiddetli bir tokattır. darbe sonra kafada bir eletrik kesintisi olabilir, gözde karıncalanma olabilir, bir de darbe öncesine dair kısa çapta bir hafıza kaybı olabilir.

antep isimleri

farık = faruk
baydın = bahittin

yaa yaa yaaaahhh

genelde sazlı sözlü ortamlarda illaa da düğünlerde en az 3 erkeğin kafa kafaya verip bir daire oluşturarak, ciğerlerini parçalarcasına yaaaa yaaaaa yaaaaaaahh yaa! diyerek bağırmalarıdır.

genelde yaaahh basmadan sonra ufak bir baş dönmesi ve gözde ufak karıncalanmalar meydana gelir ama bu durum etrafa çaktırmadan geçiştirilir.

düğün halayının yaklaşık 25-30 kişinin bir anda birleşerek yahhh basması kısa süreliğine kulakta sorun yaratmaktadır.

ehven adam

heç sevilmeyen, herdayım zırt atan, galitesiz, garektersiz, sıfatında meymenet olmayan zat

- la mamed borcugu versene layn, 3 sene oldu olum !

- la ey eyy , yidigmi paragı, biyerden para gelici onu bekliym...

-la get olum get , hep aynı hakiye, yenn ehven adamışsın yoorum

- gızma rafık yav, verrik zaar birgün.

anteplinin nimete verdiği önem

ötesi günden galan dırnaklı ekmee ilkin çırpılmış yımırtaya bandırarak daha sonra da gızgın yağda gızartmak suretiylen çıtır çıtır bir oluşum meydana gelirki yimede yanında yat.

çotura

sağlı sollu gulpu bulunan, genellikle su kesildiğinde çocukların mahalledeki hayrattan su taşımalarına yarayan, bazı zeman içine salça, turçu gonan bir ev eşyasıdır. diğer adı depme olarak bilinir.

depme

sağlı sollu gulpu bulunan, genellikle su kesildiğinde çocukların mahalledeki hayrattan su taşımalarına yarayan, bazı zeman içine salça, turçu gonan bir ev eşyasıdır. diğer adı çotura olarak bilinir.

nöker

ilk avraddan sığılan herifin eve başka avrad getirmesi suretiyle eve gelen ikici arvaddır.

antep isimleri

antepli için hayatın anlamı

açık ekmeee berecik balcanıyla yapılmış balcan kebabını eycene döşedikten sonra ekmee dürüm edip yirkenee kebabın suyunun teyy elinden başlayıp kolundan devap edipp dirseneceee akmasıdır hayatın anlamıı.

havla

fırından teze çıkmış dırnaklı ekmee yatırılmak suretiyle dürüm yapılarak ve yanında da ekmek çayıyla süper olan bir gaefaltı çeşididir
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 11

anteplinin nimete verdiği önem

ötesi günden galan dırnaklı ekmee ilkin çırpılmış yımırtaya bandırarak daha sonra da gızgın yağda gızartmak suretiylen çıtır çıtır bir oluşum meydana gelirki yimede yanında yat.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.