roket taksi

neredeyse 30 yıldır karagöz cad. ile mütercim asım cad. kesişiminde bulunan taksi durağı. adı roket olmasına rağmen araçların tamamına yakını reno 12 steyşın ve tamamen döküntüdür...
çocukken gördüğümüz tüm zillerine basıp kaçtığımız pekte roket hızına ulaşamasada bindiğinde nostaljik bi hava esen taksilerdir.
yok yaw şinmdi 3 ü kartal.roketin ilk kartal arabası taksici sabri abinin arabası.
eskiden taksilerin kapısında roket amblemi vardı. yetmişli yılların sonu gibi. tabii roket sözcüğü o sıralar pek ünlü. ali avaz "gozmonot hassodan gozmonot mamoya" diye avaz avaz birşeylerle alay ediyordu ama ben küçük olduğum için anlamıyordum. doğal olarak anlamadığınız bir şey de aklınızda kalmıyor. o zamanlar "skylab" efsanesi dolaşıyordu etrafta. sonra skylab dünya'ya düştü parçalandı. ama roket taksi dökük de olsa hala zamana meydan okuyup, köşesinde bizleri eve götürmek için bekliyor. yaw gene hatıralarım canlandı, o köşede bir zamanlar "türk ticaret bangası" vardı deel mi? hala metruk olarak mı duruyor?
roket taksi yazıhanesini çalıştıran araban eşrafından merhum belediye başkanı servet yigit'in agabeyi mehmet yigit'tir.
yıllardır orada bu işi yapar. yazıhanesi ise akınal rehabilitasyon merkezinin yanındaka kahveye bitişiktir.

(bkz: piyase taksisi)
çocukluğumun bir bölümünü geçirdiğim garooz caadesinde bi köşesi anteplader halfenin dedee kimi t.ticaret bangası ötee köşe teymur gırtasiyeydi,sohakdan az içeri dorgu yerideen bille esgi antepde yaşıyan hemen hemen herkeşin poturafını çeken efsane foto yavız vardı.1970 lerde benim hatirledeem gaderiynen roket taksilerindeki arabalar ya 2 yaşında ya üç yaşında yada son model şavroleler *vardı.1973 veya 74 de murat 124 ler çıhıncı esgi arabalar taksicilikde gullanımaz oldu.aklımda galan esgi roket taksi şoferleri ise geçi teyfık,memur ismet ammilerdi.
bide roket kuaför salonu olucu ellaham o civarda.