mamedhalfe

teze halfemizdir..
hoşgeldiñ demek isteym gennine burdan bes..
hoşgelmiş, sefa getirmiş.
hoşbulduk eviiz şen ola...
en başta hoşgelmiştir. şu aralar, sozlugun bir gunde yuz basligi gecmesi konusunda, iyi-kötü** katkıda bulunmaktadır.

maamethalfe halfeyle nick benzerliği yaşamaktadır. fakat bu oldukça normal bir olaydır, öökeye ve gereksiz polemiklere gerek yoktur, sözlük tarihinde örneklerine sık rastlanmıştır. örneğin:

mametsaat - mamedsaat
her yeri mamet - heryeri mamed - heryani maamet - heryanimamet - heryani maamed

şeklinde...
temmuz 2010 ayın halfesi ve en iyi çıkış yapan şeerdi seçilmiştir. kendisini eşkili ufak sözlük yönetimi adına tebrik ederim başarılarının devamını dilerim. *
eşkili ufak sözlük yönetimine ve bütün sözlük ailesine teşekkür ederim.beni onurlandırdınız,sözlüge layık olmaya çalışacagım.ayrıca bıkmadan usanmadan bana yardımlarını esirgemeyen guccukkececi ustaya ve her ne kadar tanımasamda bütün dostlarıma müteşekkirim.
iyiki varsınız ayaanız daşa deymesin æm. *** *
sözlük formatını çok çabuk öğrenen, düzgün ve bilgi içerikli entry giren halfe. ayrıca entrylerinin sonuna nokta koyduğu için teşekkür etmek istediğim halfe.
yazan halfedir. helal olsundur. daha da yaz aa'm dedeemdir.
"mütemadiyen yazıyor efenim, durduramıyoruz" dedirten halfe. biz, biz bize næader "artı haneg bitti yoorum, yazacæg bişey galmeyg" dersek, mamedhalfe de o kadar yazmakta, hatırlatmakta ve öğretmekte... halal ossun gendine.
yuzune bi avic mecimek atsan bi denesi yere dusmez
entrysiynen beni yerlerde tuvarlandırmış halfedir. elinge dilinge sağlık.
ipi çek başlığına yazdığı hakiyeynen gülmeden altımıza eddirmişdir gendisi..
sözlöömüzün değerli ağabeyine birbirinden değerli entrylerinden ötürü teşekkür etmek isteym.
hoşgelikdiñ abi,
acı heç getme.
hele ben yeni görügüm.. * , * , * , * pek muhterem birine benzeyn ha..!! ağa deyler, *, eyle de gözüküy.. ases gerekdi gerek.. hoş gelmişiiz yoorum.. haneeñiz sözlüü şenlendire, berg ola, dayım dayım bişeyler örgete gençlere, yaşıya yaşata iiişallah...
yeni halfelere usul erkan örgedip sözlöön işleyişinin usduruplu bişekilde devam edmesi için parpazlıyan halfemiz
bi günlük istambıl ziyaratımda işini gücünü bırahıp,ağır başından beş daggalığına da olsa beni görmiye gelmiş ve hem mutlu hem mahcıp etmiş halfedir.****
gendiynen sözlögden tanışıp, şimdiyece sözlög dışında heç görüşmemize rağmen, taa istanbullarda benim bitirme porocemin derdine düşen memleketsever. bütün antep halgı gendi kimi olseydi, böön en yüüsek mevkilerde antepliler olurdu allahıma.
bizler "yazacak şeyler bitti" derken, her an yeni bir anteplice hanek bulabilen, farkedebilen usda. sözlükle o kadar içli dışlı olmuştur ki anteplice konuşulan bi ortamda, kendisinin ya da başkasının söylediği her kelimenin anteplice ve sözlük analizini yapıp, gerektiğinde illa ki not etmektedir. ayrıca sözlüğün türkçe karaktere geçmesi konusunda büyük emekleri vardır.

senelerdir isdanbılda yaşey amma anteplileenden heç bişey gaybetmeyg. gendiynen isdanbılda görüşdöömüzde o gadar haneg hanee açtıkına, vedalaşmey göynümüz istemedi resmen. onca dolanmamıza rağmen, ben beni antepde belledim yoorum. acı şeyle bi fırsat olsa da, gendini sözlük zirvelerinde görebilsek.
sözlöömüzün değerli ağabeyi, ömer asım aksoyumuz, elleri öpülesi kiyamız;
doğum günün kutlu olsun, baklava, şöbiyet, burmalı gadiyf dadında, nice nice senelere..
eyi ki tanışmışık seninle, eyi ki sözlöömüzdesin..
allah sözlöömüzü sensiz gomasın

seni yeen seviyk,
acı heç getme
  • /
  • 3