gaziantep organize sanayi bolgesi

1969 yılında kurulma çalışmalarına başlanmıştur ve şu an için 4 bölümden oluşmaktadır. özellikle gece gaziantep'e gelenleri gaziantep burası mı diye sorduracak kadar büyük olması ayrıca bir gurur kaynağıdır.
acı da tükettikleri doğal gaynakları takviyeleseler, yada az tüketeceez diye urgaşsalar, daa eyi olucular da.. hadi baalım.. bekliyk bi gün.. belki bi gün..
beşinci bir yeni bölge de açılıcıymış, antep içi ve dışından da 500 firma yer almæg uçun sırıya girikler.
gurur gaynaamız...yanımızda azıcık antebi bilmeyep de dengsizlik edmiye kalkanlara "la yeriii bizim sizin nüfusunuzdan ya da şeerinizden böyük sanayi sitelerimiz var"dey övündöömüz yerler.aslında buralar antep insanının ve esnafının kollektif yaşama ve üretme ruhunun ne gader üsdün oldoonu anglatan yerlerdir.her kes dööled desdek versin,avanta kazanç saalasın bize dey avcını çughur edip beklerken bizim insanımız "aha bu iş beyle yapılır "deyib siyasi istiklalimizin elde edilmesine öncülük edip gazilik ünvanını haggıyla aldığı gibi ekonomik istiklalimizin gurtuluş çaresinide tüm ülkeye,dosda düşmana göstermişdir.daa 10 yıldır kobi kavramı ekonomik hayatımıza yerleşmişdir.halbukibizim gabile kimi gobilerimiz birer gasaba kimi gurulup üretime geçmişdi bile.hanı erzulumlu şehirini gars ile gıyaslamaya cesarad eden birine gızıp"sen neediiirsen dadaş , karsın nüfusundan çok gavadımız vardır bizim teey hoooo"deyp böbürlenmiş ya biz de antepe laf edecek olanlara hemen teyhooo bizim sanayi sitelerini toplasak iki dene senin melmeketin eder deycik.