entrylere oy verelim kampanyası

ağam şeytanın gulaana sanır sözlüün maşallahı var bu aralar entry patlaması var. ama bişey gözümüzden gaçıy entrynin sağ alt gısmında iki dene hede var eyiynen arbet. beendeemiz entrylere eyi oy beenmedeemeze arbet oy verek. oy verek ki entry yazan arkadaş hem gaza gelsin hem de hatası varsa hatasını örgensin.

sen entrye eyi oy verirsen entryi yazan gaza gelir. daha eyi entry yazar. gendinin hoşuna geder oda oy verir. başkasına gaz verir

bakın gezin sözlee can verin
canı gönülden destekledem gampanya

hee eyi yazmışıng, eyi demişin, la yorum bu nerden aglaa geldi,boba rahmet falan filan deyip yorum yaptıktan sonra eyi veya arbet oy kullanmayan halfelerde var ağam aramızda
sözlömüzüng bize sunduğu hizmetleri sonuna gadar gullanalım,gullanmayanlarıda acı uyaralım
vatandaşlıg görevini yerine getirek
* * * *
*
veren verir, vermeyen vermez..
kampanyasını şahsen gerek görmediğim olgudur.. *
bence bu şekildeyken gendi adıma söyleym eyi oyu alabildeem entrinin haggaten eyi olduğunu anleym.. lormal yazılmış bi hanee kimse eyi demey. yanı sırf oy vermiş olmag için oy verilmesi ne biliym.. gene de siz bilirseez..
(bkz: arbet eyi farhetmez oyunu ver bosa gedmez).

eyi oy için övgü yazarken arbet oy içinde neden arbet oldugunun yorum olarak yazılmasını öneririm.
nasılki eyi için eline sağlık babana rahmet yazıyorsak,
arbet oy yazarkenden de nedenini yapıcı bir uslupla açıklamak gerektiğini düşünüyorum.
sözlük sakini arbet oy veriyor ama nedenini yalnız kendisi biliyor,sonuçta yanlış yine yanlış olarak kalıyor.ayrıca arbet oy düşmanlık sayılmıyor kanımca.
eyi veya arbet için yorum yapılmazsa sebep sonuç ilişkisi de oluşmuyor. içi dolu entre'ler çoğaldıkça sözlükte o kadar kaliteli olacaktır. antepli olmayıpta sözlükte dolaşanlarıda göz ardı etmemek lazım kanaatimce.

(bkz: tabak sevdee deriy yere vururmus )
#56847 nolu entrye katılarak,kendi düşüncemi belirtmek istiyorum...gerçekten begendigimiz içi dolu entrylere iyi oy vermekten kaçınmayalım ve düşüncemizi açıkça yazalım..belki böylelikle,küçük bir ihtimal ama olsun, fıstık kabugunu doldurmaz entry yazımını önlemiş oluruz..çünki sadece sırf yazmak adına abuk sabuk,gereksiz,cevap niteliginde entry veya yazılmış entryi bir daha yazmak gibi hatalar sözlügümüzde sıkça görülmekte ve kirlilige sebep olmakta bu tip entrylere silme yetkisi olmayan arkadaşlar arbet oy kullanırsa eger tahminimce bu kirlilikte epey bir düşüş yaşanacak...arkadaşlar gerçekten iyi yazıya iyi kötüye kötü oy vermekten kaçınmayın..arbet oy kullanıldı diye kimse kimseye düşman olmayacaktır ama nedenini de yazmak koşuluyla tabi..düşman olup gereksizlik ve edepsizlik edenin saygı çerçevesi dışına çıkanın da zaten bu sözlükte yeri yoktur..
eyi kötü oyları bugünlerde referandumun (evet) yada (hayır) oyları kimin yeen gıymatlı oluğ, habeeriiz ola...

sebaha bayram taman acı bayram haşlığı niyetine birbireeze oy verinde bibireezi sevindirin.
#57145
canıız'dan ciğeriizden getmey, taş atıp yorulmeysı'ız . hoşuuza gediyse de getmeyse de oylan kampanyasıdır. amma şeyle bi durum var ki oy sisteminde verilen oylar kimin tarafından verildiği bilindiği için ahali biraz seçicilik gösteriy. bununda avantajı var şeyle ; eksi seri oy verme ipnalığının önüne geçiliy.
oy gullana gullana godummu otuturum haaa halfenin ardı sıra secaat saabisi halfe oldum*
gene de arbey veya eyi oy gullanılmalı neticede emeğe saygı yanı..