beautiful maamet

60lı yıllarda antep lisesinde okurken bir kıza aşık olmuştur. kız karşılık vermiyince bu oğlan kendini şiire vurmuştur ve sonunda kafayı yemiştir. yıllardır antep sokaklarında yaşamakta-saç baş karışık, dilenci gibi dolaşmaktadır. beautiful maamet denmesinin nedeni de adinin mehmet guzel olmasi olabilir.
mehmetin hikayesine benzer bir hikaye de ingilizlerin var. bu şahsiyetin adı sir roger de coverley. köy ağası bir şahsiyet olan sir roger aynen beautiful maamet kimi gözel bir gıza aşık olur ammaa gız buna pas vermez. anlatıcı olayın geri kalanını şöyle özetler: o günden sonra sir roger zevklerinde alçak gönüllü olmaya başladı. dilenci, çingene, hizmetçi kim bulduysa onunla idare etti. neyse bu arada maamede yazzık olmuş yaw, gendini beyle goyvermesemiş eyi olurmuş ammaa...
ramazanda yolda görügdüm gendini. eydene üşüdük herifcaaz. ramazannık günde söve söve, nası da baarıy, gediydi yolda.
fransızların da bir hikayesi şöyle der. jötem hösüyün marabadır lyon kentinin rhône-alpes bölgesinde. babası réunion merkez camii'nin imamı olan dünyalar güzeli bir kıza gönlünü kaptırır. lakin bırakın pas vermeyi, kız bunun yüzüne dahi bakmaz. olayı bilenler kısaca şöyle söyler: o günden itibaren jötem hösüyün marabalıkta tam anlamı ile bir çığır açar. temetos, balcan, gavın, garpız artık allah ne verdiyse gerçek aşkı bulmak için çabalar. neyse, maamet şu an ne yapıyor acaba? gendini goyvermiş diyorlar..
güney afrikada geçen bir hikayede de söylenilen o'dur ki;
uvuvwevwevwe onyetenyevwe ugwemubwem osman kabiledeki avcıların vurduğu hayvanları çadıra taşıyan bir hammaldır. zimbabvenin en büyük kabilelerinden birinin reisinin güzel olmayı hem gara hem de yavan, aynı bir çörten çalgını kimi kızı vardır. amma bu gız needer eder bu oğlana oyun eder , taman seviym seni diyee diyeee gandırır, taşıdığı etleri usul usul harrikler. oğlan etlerinin galmadığını görünce zop kimi donar artı ben sevgiye inanmeym, herkeş yalançı herkeş bi oyunçu olug deyn zöhümlenir.. olayı görenlerin ağzından şu cümleler dökülür, o günden sonra uvuvwevwevwe onyetenyevwe ugwemubwem osman ormanın derinliklerine doğru irelleyp, siz yavaşınnn, oyun etmeg neymişş gösdericim ben size deyn bi alem sesini duyacak şekilde bağırır. önce adını denişdirir, o artı osman deel morgan freeman olugudur ve oyunculuğa yönelmeye başlar. .. haggat unutuydum mamet kim yav esas da? ya görmediiim ya da gördüm tanımadım usda..