antepfistigi

Durum: 4 - 0 - 0 - 0 - 26.01.2008 00:06

Puan: 26 -

13 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

hanek

ağam şimdi bizim 3 dene antepli asker,asker ocağında sahadat meydanındaki arşın duzlasında öğlen dinleminde oturuhan la noluksa oluk işte.biri birinin sineğine kiş mi deyik artı noluksa la depik,sille,sumsuk,hepsi birden havada uçuşmaya başlamış.bi taşkala.şarpadak ordan istanbullu bölük gomutanı geçmesinmi?lan bakmışki orda bi taşkala var gelin lan demiş.gelin bağim gel...
-gomutan:la olum şurda irahat akıllı oturup dursanaz lan, devletin tayınını yiyip oturuniz olum irahatlik sizi depimi lan?
anlatın bağim niye kavga ettiyz niye dövüştüyz deyinci bizimkiler hazırola geçmişler,şimdi tekmil veriyler olayı anlatıylar.bi denesi bostancı mahallesinden gara mamet hazırola geçmiş.
-ağam yorum gomutanım dineğyn bu olayda benim heç bi suçum yok.aha ben duruk oturduğum yerde bu oğlan geldi gel ha sumsuğunan mademin oratsına bi dene geçirdi taa benim şağkolum şaştı yere tuvalandım yerde deleme kimin döndüm döndüm daha madem uvuniy demiş.
teho,istanbullu bölük komutanı adamcağız ne anlasın sumsuktan ,madeden ,delemeden,uvunmaktan ne anlasın aval aval öteğinin suratına bakmış.la acaba bu annaşılır bişeyler annatırmı diye.buda bizim yazıcık mahallesinden sül hösün o da hazırola geçmiş tekmil verir kimi.
-ağam yorum gomutanım,dineğin bu oğlanın annattığı haneğin uluğu.düpedüz valla billa haneğin uluğu yav.ben duruk oturuduğum yerde bu oğlan geldi,çarpananın tağıynan yağnımın ortasına bidene kodu bille benim mazenem şaştı,ne bilim ben geri ardında bidene süllüm varmış ee süllümden aşağı patır kütür tuvalandım tuvalandım süllümün dibinide maşaret etmişler ağam. onun önüne de bitenesi getirmiş tuz hölvesi koymuş ey hangi ağıllı getirdi goyduysa bitene de odun pıçağı goymamışmı gomutanım.aha kellem gitti odun pıçağına dayandımı ağam aha daha kellem vallla billa daha balği.
teho.istanbullu gomutan öteğine demiş lan olum bari sen aynaşılır bişeyler annat.bu da efenim gılıçoğlu mahallesinden işte vıcık mamet.
-ağam yorum gomutanım demiş valla billa bunun ikiside haneğe oturtuylar düpedüz haneğe oturtuylar.la yorum bunların annattığı olay harda essah olay harda.ben saa annatiym sende gerçeğini dinle ağam demiş.gararını sen ver.ağam yorum gomutanım aha şu tağada bidene ganne duruydu.şu oğlan ganneyi aldı şunun kellesine gel ha bidene koduu bille daha ben bilimki bu oğlanın kellesi mığ batmış kimin balğiy.istanbullu komutan:
-lan olum evladım,ben harb akedemisinde okudum ingilizce fransızca eğitim gördüm habarım var bu dillerden.osmanlı askeri olduğum uçun birez de farsçadan osmanlıcadan habarım var.la demiş sizin bu gonuştuğunuz dil bunların heç birine benzemey,olum siz nerelisiniz,gonuştuğunuz dil nece inmisiyz,cinmisizyz?bizimkiler hazırola geçmişler.
-ağam yorum gomutanım,bız anteplıyık,gonuştuumuz dıl de antepçe!!!
bunun video klibide var.izlemek isterseniz (bkz:http://www.youtube.com/watch?v=bzaxviogf-i)

yuvalama

abooo yuvrlamı mı deyisiz yav canım çekti ama bizim avratlar bu yuvarlamayı yapamıy evde antepli yog nedicik şimdi yaw...

antepteki dolmuş hatları

antepteki dolmuşlarda yeğin hanekler oliy yorum...
_la yorum mamet nediyn
_la sorma la bizim fattım süllümden düşük aha onu belledik bizde nedek ordan geliyk..
_geçmiş olsun yorum
_apiside saa inşallah
_nediyn mamet bişeymi diyn
_sağolasın diym hökkeş sağolasın

gavaklıkta yeriyen antep avradları

gavaklığa geden her arvat herifini annatır. anam bacım ben bu heriften az mı çekeym zayıflıcyın diy anam bu yaştan sona yeriye yeriye mazenem şaştı ayaklarım balği kele...
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 4

gavaklıkta yeriyen antep avradları

gavaklığa geden her arvat herifini annatır. anam bacım ben bu heriften az mı çekeym zayıflıcyın diy anam bu yaştan sona yeriye yeriye mazenem şaştı ayaklarım balği kele...
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.