tenis kulubü

bayraktar lisesiynen konukoglu meslek lisesi arasinda kalan, sosyetik anteplilerin ve antepte ya$ayan zengin di$arililarin gelip tenis oynadigi kuluptur. lise yillarinda arada bir pencerelerden* bakar, tenis oynayanlari izlerdik*. ama hic girmi$liim yoktur. $u anda gaziantep in tek tenis oynanan yeri olarak biliyorum. (u: yangisim varsa duzeltin.
üyelik için bi kaç bin dolar para verilen yer...

güvenlikçisi heyri abi bizim burdan,garşıyahadan tanıdıktı...bi gaç dafe ohuldan gaçarken o taraftan gaçmamıza izin verikti de şeyle bahçesinin urguna ayak basma şerefine nail oluktuk...zatan bidaa gaçma yok haa deyip izin vermeyikti...ne diyek canı sağolsun...
gaziantep in yerlisinin değil de sosyetesinin gidip fink attığı yerdir ağam. hep önünden geçerdik izlerdik oynayanları, sohbet edenler, kahkaha atanları, ufacık çocuklar oynardı, sarmaşıkların arkasından bakardık onlara. izlemesi bile garip gelirdi fazla durmadan uzaklaşır giderdik varoşlardaki mahallemize ve kendi aramızda cücük oynamaya başlardır.

asıl adı gaziantep atıcılık ve tenis klubudür bunun dışında buna benzer diger bir tenis klubu için gaziantep tenis ihtisas klubu örnek verilebilir.**
bayraktar lisesinin yanındahı bu tenis gulubünden başğa üniversite garşısında gatik adlı ikinci bi tenis gulubü daha faaliyettedir
antep sosyetesinin spor amaçlı değilde daha çok pazar günleri açık büfe kahvaltı yapmak, akşam yemeklerinde misafirlerini ağırlamak için kullanılan mekandır. nerden mi biliyorum işim gereği birçok yemekli organizasyonunu bu mekanda gerçekleştirmiş bulunmaktayımda ordan :)) kortları ise gördüğüm kadarıyla çocukları tenis öğrenmek için kullanmaktadır.
açıldığında ekilmiş küçük fidanlar şuanda etrafında bir duvar gibi olan, antebin ilk tenis kortunu olma özelliğine sahiptir. tenis oynamaktan ziyade restoranını kullananların sayısı daha fazladır. kimi insanlar misafirlerini üyesi olduğu bu klüp te ağırlayıp, hava atmaktadırlar.
alt katında fitnes salonu vardır ve herkese açıktır. klüp üyelerine 80 tl dışardan girenlere 120 tldir.
gazintepde ilk olmasına rağmen tenis federasyonuna kayıtlı değildir. şartları uygun olmadığından federasyona üniversitenin oradaki ihtisas külübü kayıtlıdır.
bir de kalender spor klubunde tenis kortu vardır buda üçüncü özel tenis kortu özelliği taşır.