tarihin en sıkıcı gününde doğan yeen değerli bi antepli

prof.dr.abdullah atalar.
ingiltere’de cambridge üniversitesi’nde bilim adamlarının 11 nisan 1954 günü “tarihin en sıkıcı günü” ilan etti. the telegraph gazetesi bu konudaki haberinde de “tarihin en sıkıcı günü”nde doğan “en dikkate değer kişi” olarak ise, bilkent rektörü prof. dr. abdullah atalar’ı seçti.

ingiliz the telegraph gazetesi, “abdullah atalar: tarihin en sıkıcı gününde doğan en kayda değer kişi” başlıklı haberinde “11 nisan, 1954, cambridge tarihçilerince tarihin en sıkıcı günü olarak ilan edildi. işte, o günde doğan en dikkat çekici kişi olan türk bilim adamı ve akademisyeni abdullah atalar’ın profilidir” diye yazdı.

bunun ardından gaziantep’te 11 nisan 1954 te doğan atalar konusunda ayrıntılı bilgilere yer veren gazete, atalar’ın, türkiye’nin ilk özel üniversitesi olan bilkent rektörü olduğunu, elektrik ve elektronik mühendislik bölümünde görev yaptığını, uzmanlık alanının da analog ve dijital entegre devre tasarımı olduğunu kaydederken atalar’ın doktora yaptığı, abd’li stanford üniversitesiyle yaptığı işbirliğine de dikkat çekti.
maşallah deym allah esirgesin gendini bes.
aa da poturafı;

http://i.radikal.com.tr/644x385/2010/11/26/fft5_mf604832.jpeg
ah glavye ah... bak hele bu nasıl başlığ oluğ beyle. şindik bilmiyende ne sanacak.
töbe haşa degerli ve kurur duydoomuz aziz hemşerimize başarılar.