sankospor

bir zamanlar 3. ligde fırtınalar estiren, sayın konukoğullarının hangi akla hizmet adına futbol sahası bile yaptırdığı gazi şehrimizin medar-ı iftiharı.

geçenlerde ortaokulda türkçe hocamızın zorlaması ile herkes kompozisyon yazmasını istediydi. er hangi bir konu olur demişti. o zamanlar yaşadığım olaylardan en çok beni etkileyen sankosporu yazmak gelmişti içimden. sayfalar dolusu yazdım çirkin yazımla hocada beğenmedi geri gönderdi. dün gece 2 sularında eski evrakları karıştırırken buldum hocanın beğenmediği kompozisyon denen zımbırtıyı. içimden birşeyler kaydı gitti sanki.


çocukluğumun iki takımı vardı gaziantepspor ve sankospor. birisi sorunca hangi takımlısın önce gaziantepspor sonra sankospor derdim. aynı zamanda burhan isminde bir forvetimiz vardı şık gollerini izledim bir sezon boyunca 1996-1997 bir masal gibi geldi geçti çabucak. kalemizide yakın zamanda açığa çıkan şike olaylarını ortaya çıkaran akçabat sebatın kallecisi hakan olgun koruyordu. şampiyon oldukları son maç tribüne geldiklerinde kalleci hakanın formasını almıştım. hala duruyor evde. çocukluğumun takımı artık 2. ligdeydi.

sonra ne mi oldu?

1-2 sene 2. ligde mücadele etti ama nedense o 3. ligdeki tadı hiç bir zaman vermedi. sonra sankosporumun adı büyükşehir belediye oldu çok sonralarıda sahası yeni yapılan kavşağa hediye edildi. ve ardında hayalleri yıkılmış bir çocuk bıraktı *

*
bir dönem amcamın antrenörlüğünü yaptığı, bu sayede güççüklük zamanlarımda sanko fabrikasını ilk defa görmeme, fabrikanın hemen yanındaki antrenman sahasına gederken fabrikanın pamuklu-tüylü havasını solumama, hatta temsili olarak 1 seferliğine idmana bile çıkmama vesile olmuş, gaziantepspor kadar sevdiğim takımdı. çok oyuncusunu da bu vesileyle tanırdım, birçoğu da bizim lisenin dahımında top oynuylardı zatılam. sonra lağvedildi, belediyespor oldu felan derken zamanın içinde gayboldu getti...
sonra gaziantep büyükşehir belediyesine devredilmiş ve şampiyonluk yaşamış olup şu an bu dahımın adı gaziantep büyükşehir belediyespor kulübüdür.
bank asya liginde mücadele etmetedir.
saip konukoğlu'nun adeta yücelttiği ismi evrilen* takımdır.