recep koç parkı

sahı ahali o parkda eğlenemiydi.heryeri hurdahaş ettiler,yetmiy o parhada musallat oldular.
giderek daha da "para" odaklı olan ülkemizde ve dolayısıyla malesef antepimizde, insanların para vermeden eğlenecekleri yerlerden birisi daha yok ediliyor; recep koç parkı işte o yer. çocukların akşamüstü bisiklet sürüp top oynadığı, gönlünce eğlendiği, annelerin komşularla dedikoduya geldiği, pazarların piknik eğlencesini sırtlayan bir sosyal hizmet daha yok ediliyor. toplum için çalıştığını öne süren insanlar, toplumun en güzel mekanlarını elinden alıp karşılığında para vermeden kullanamayacakları "para" odaklı "batı" merkezli, adı bile yabancı yerleri dayatıyor. çok yakında şehrin her yanı gibi şantiyeye dönen recep koç parkı yığınının altından mickey ve minny mouse un sevimsiz ve samimiyetsiz sırıtkan yüzleri bakacak anteplilere. donald duck alacak çocukların ellerinden parayı, boyalı dünyaya birazcık daaha sokmak için onları. ve bir güzellik daha gidecek antebimin elinden, bir özgürlüğü daha. toplum için çalıştığını öne süren toplumdan habersiz bu zatlara ders vermek kalıyor sadece halka, umarım bunu başarırız.
diğer şehirlerde millet park yapabilmek icin bin takla atarken bizim antepliliğiyle övunen, antepin dokusuna sahip çıktıgını iddia eden süper zeki belediye-cilerimiz herkesin parmak ısırdığı parkı satıp eğlence yeri yapıylar. sanki eğlenecek yer kalmadı, sanki parkımız bize battı...
allah iki eyiligin birini vere!*
ağaamm biz bu fransızları,antebimizden kuvalıyanaça,nanca şehit vermedikmi?
şimdi bu şehitlerin gemikleri sızlameycımı?
allah şehit şahın bey'in mezarının yerini esirgiye..
oralığıda vermiyedik gavurlara..
kapitalizmin yiyip yiyipte bitiremediği dünyamızın son lokmasinı. ne ilk nede sonuncu olacaktır. hafta sonları piknikleri ailecek çıkılan koşular kent içinde insanın az bişey yaşama alanınıda hiçe sayılmaktadır.
bir çok anteplinin iyi ya da kötü anılarını barındıran, önünden geçtikçe geçmiş günlere gidilen eski park, yeni eğlence merkezi.
park içerisine yapılan eğlence merkezi belediye'ye aittir...sağda solda tapu dağıtıldığına bakmayın...antep'e getirisi büyük olucaktır...
hemen yanındaki mehmet akif camii'nde imamlık yapan ali hoca şöyle şikayet ediyordu durumdan ; "æem iyi hoş da yanı hacaabi , yahu dün yasin namazında az daha şaşırıyordum yahu . acı bu eylencenin de bi dozu olmalı . normal zamandaki gürültüsü neyse de yanı bu namaz vaktinde acı bunu gapadmalılar yav . sen bunu eletsen bizim adımıza olur mu ? . . . . " işte bu şikayetlere sebep olan eğlence merkezinin yapılarak yok edilen nadide parkımız"dı" . bu arada hacaabi de benim babam . .