locca

antebin elit mekanlarından birisi.güzel pizza yapıyorlar.
"la yoorum bu locce de neymiş" dedirten. erkendenleyn gapanarak bura bu saatte gelmen bi daa mesajı veren için garannık acı da dar olan nortşild dadında dekorasyona sahip celal doğan parkının karşısında acı eesikleri olan fehat eyi denebilecek eyle lüüükss, eyle elden ayrıksı, eyle gendi gendine peh dedirten bir gayfe içme pizzo yime yeri.
antepteki ciks mekanlardan sadece biri.
maalesef antebimizde çok fazla bulunan; kısa boylu, göbekli,saçları ılk gençliklerinde dökülmeye başlamış,ceplerinde paraları olduğu ıçin herşeyi yapabileceklerini sanan,oturdukları masanın üzerine son model en az ıki tane cep telefonu çıkaran, baba parasıyla alınmış ıyi marka otomobilin anahtarını hiç ceplerine sokmayıp hep ellerinde gezdiren, en pahalı sigara hangisiyse onu ıçen,birçok hatunu aynı anda ıdare etmeyi övünç kaynağı sayan ve sonunda ailesinin uygun gördüğü yine kendi ayarında biriyle evlenmek zorunda kalan "kişiler" in çok fazla görüldüğü mekanlardan biri.
çok güzel mekan,soteyi güzel yapıyorlar
antepi temsil yetkisi bulunmayan mekan.
antebin istanbul modasını her açıdan yakından takip ettiğini düşündüren yer. biraz soğuk havası... *
bazı kibarlaşmaya çalışan anteplilerin lokka diye telafuz ettikleri mekan

(bkz: anteplinin incelmesi)
sadece bi kere gittiğim ondan sonra da beni oraya zorla "ya burası çok güzel,gerçekten bak" diye diye götürene,mekandan dısarıya attıgım ilk adımla beraber"yeriiiiiiiiiiiiiiii sende ha" dediğim;sanırım "locca" ve "osuruk" kelimelerini google fight'ta karşılaştırsam insansal salınım gazının kendisine * bi çok alanda galip gelebileceği mekan
gatmer de yapıylar haa, hiç bi yerde bu gadar sırıtmamıştın lan gatmer, zaten loccadaki gatmerin tipi de değişik, fazla goyu yeşil sosyete gatmeri, evet yidim ordan biliym. ama saçım dökülmeyik deaha, telefonum da ortalama bir margga. (bkz: itiraf nohta gom dadında entry girmek)
antebin en iyi cafedesi bence
ilk açıldığı sıralarda, müşterilerine çıkarken kocaman bir deftere süslü kalemlerle feedback yazdıran, göze hitap eden hoş bir dekorasyona sahip mekandır.
çok da yerin dibine sokulacak bi yer değil iyidir aslında yemekleri ama.... o masaların kenarına köşesine iliştirilmiş kitapları bi kere de bi allahın kulunun eline alıp okumayı bırak "neymiş ağam bu" diye incelediğini göremedim... e tabii etrafı kesip ne var ne yok diye bakmak ya da antepin yerel magazin dergilerindeki düğünleri inceleyip tanıdık var mı diye kontrol etmek elbette ki daha eğlenceli... antep uşaa netsin dünya klasiğini...?
bir arkadaşın tavsiyesi sonrasında gittiim, başlarda bizim yoharıbayıra ve kahvelerine pek benzemediği için birez uyum sorunu çeksem de tasarımını, dekorasyonunu ve ortamını beğendiim gafemsi düven.
servisi de beğeniktim yanı. tartısmalı da olsa gedilebilir bir mekan oluk. cimi coker'i begenmeyiktim, kasıntı bir yerdi ama buralıg birez daha eyi göründü gözüme.
yorumlar farklı ama fiyetler bahalı, esnaf yeri, halfe işi, halk tipi yer olmadığı kesin...
`l`anet
`o`lasica
`c`umbur
`c`emaatin
`a`gzinda
diyesimin geldigi yer :s