gaziantep belediye baskanlariyla karsilasildiginda sorulacak tek soru

-o gader mozayıı nedicez olam?
sayın başgan;

__gaziantepde zaten yeteri kadar trafik sorunu varken yeni yapılan semtlerde de dar yollar dar caddeler yapmak gibi dahiyane bir fikir sizden mi çıktı ?

__şehir plancılığı denilince aklınıza yalnızca şehir merkezindeki boş arazileri satıp betonlaşmayı hızlandırmak mı geliyor.yeni yapılan mekanlarda yeşile olan tahammülsüzlüğünün ardında sizin de katkınız varmı ?

__bugün gaziantebin çehresini değiştirmek için yığınla para harcanıyor on yıl sonra da sizin yaptıklarınızı değiştirmek için ne kadar harcanması gerekiyor ?

__ve herkesin merak ettiği gibi bu kilit taşı denilen zıkımın mezarlıktaki yollara kadar döşenmesini sağlayarak bu konuda nirvanaya ulaşmayı düşünürmüydünüz ?

__siz hiç hayatınızda kayseriye gittinizmi.kayseri büyükşehir belediyesinin türkiyedeki borcu olmayan ender belediyelerden birisi olduğunu biliyormuydunuz.ve kayseri de kaldırımlarda bir izmarit veya kağıt parçası bile bulmakta zorluk yaşandığından haberiniz varmı(temizlik görevlileri gece üç te göreve başlarlar)ulaşım konusunda türkiyede ender görülen bir sistemlerinin olduğunu biliyormusunuz. "bunlarda belediyeci bunlarda insan " benim memleketim niye bunları haketmiyor diye daha çok düşünecekmiyiz ?

__başgan soracak çok soru var sizlerin verecek cevabı varmı ?yoksa yine seçimlerdemi görüşeceğiz ?
metro ya da tramway için şehrin 10 milyon olmasını ve trafiğin kilitlenmesini mi bekliyorsunuz? kilit taşının üzerine bi ray bi de elektrik hattıyla bunu tramwaya çevirmek benim aklıma gelirken sizin aklınıza neden gelmez? hem yeni kilit taşlarına da vesile olur *
- küçükken en büyük hayaliniz artist mi olmaktı? (her köşeye anneler gününü, kabotaj bayramını, 23 nisan'ı, kütüphane haftasını ve daha bilimum etkinliği bahane edip rötuşlu fotoğraflarınızla dev kutlama posterleri asmanızdan ben bu anlamı çıkardım.)
-allah aşkına doğru söyleyin melih gökçek le bir akrabalığınız var değil mi?
"ağam hani sen başbakana iki hanek edip şeerimizi kalkındırıceydin, nerde kaldı senin güzelbeyliin?" şeklinde olabilecek sorudur.
la yorum sen get de yat.. boşver başganlığı...
ibrahimli'nin imar planı yapılırken (1990 'ların başı) , o daracık caddeleri çizerken zorlandınız mı? 15 yılın hesabını nasıl vereceksiniz?
dönemizde yapılan her tesise, her parka kendi adınızı veya eşinizin dostunuzun adını vermeniz mademi bulandırıy, acı navar şehrimizin önemli isimlerini (bkz: ülkü tamer), (bkz: ömer asım aksoy) kimi mesela yalnız cadde isimlerine değil de diğer yapılan hizmet binalarına, tesislere, parklara da verseniz..
çok böök iş yapıymışın kimin başıma her yere ismini yazman şart mı yorum?
tabi etrafı derleyip topluycun,tabi yolları yapıcın,tabi öğrenciye burs vericin böök matah bişi mi zannediyn?
-yapacağınız hafif raylı sistemin vagonlarına antep avratlarının 20 saniyeden az bi sürede binebilmesini sağlamak için ne gibi bir proje üzerinde çalışıyorsunuz?
(bkz: #23020)
acaba bir şeyler yapacağım deyin söküp götürdüğün ağaçları nereye diktin?
yani güzel bir parkola biliecekken fuardaki ağaçlarıda kesip nasıl bir beton yığını yapığının farkındamıısın?
sırf trafiği rahatlatacağım deyip trafiği bu kadar çırhan felç nası yaptın şunu bize bi anlat bahayım.
şu kilit taşı merahın nereden geliyor?
şu sıvasız sıvasız evlerden,şehrin görüntüsünden memnun musun?
şu metronun oralarda başlayan yolun ortasına dikilmiş şerit halindeki o saçma sapalak taşlar yüzünden bi gün kaza yapıcım o olucu her defasında irenç görünümlü o şeylere bahıp dehşete kapılıym bi anlam çıharıcım bunlardan diye dikkatimi dağıtıym yolu direksiyonu pedalı unutuym önümde seyir halindeki arabaya geydiricim bi gün.allah bildiii kimi etsin sizi ne deymm
başgan,beş yıla onbeş yılda yapılandan daha fazlasını nasıl sığdırdınız?...

(bkz: aferim yoorum)
sayın başkan, acı şu tırafik yeen galabalıklaşıy artıh galdırmey caddeler ulaşım sorun oluy, daha hızlı bi ulaşım imkanı sağlasaaz derim, hafif reyli sistem kimi yeeen hızlı oluy ondar biliymisin
şehiriçi demiryolu projesini niye yolun altında değil de üstünde yapıyosunuz?
isa doğalı 2009 yıl oldu adamların metro denen icattan haberleri yok. 3gidiş-3geliş olan yol 1gidiş-1geliş olmuş.
  • /
  • 2