daşşak ısıran

minyatür örümcek formunda olan;bağ,bahçe ve evlerde de bodrum tarzı yerlerde çokça görülen haşerat...çocuklar tarafından daşşağı ısırdığına inanılarak büyük bir korku potansiyeli oluşturur...adı nerden gelir bilinmez...ama antepli o ismi taktıysa vardır bi bildiği...
"da$$aksiran" olarak telaffuz edilen, bodrumlarin, komurluklerin vb. herbiryanini sahiplenen, ordugu aga herhangi bir temas geldiginde titremeye ba$layip sinirlendigini gosteren ve bu gosterisiyle insanin tuylerini diken diken eden ha$erat-ul da$$aksiran. bazen tahmin edemeyeceginiz buyukluklere eri$ebiliyorlar. ama daha birini isirdigina, tersten istiklal mar$i okutmaya cali$tigina $ahit olmadim.
aha size antep garasına en gözel örneg... zevallı hayvanın adı çıgmış doghuza enmez sekize..la yoorum maasim hayvandan ne isdediizde beyle bi antep garası çalıp adını malamad ediyz hıııı?neen bu garib haşarad-ül mahlugada garemed atıyseez ?kimin daşşaaını ısırmış,kim görmüş ,kim duymuş allah sizi nasıl biliyse eyle edsin eymiiiii?yog yanı adını kötüye çıgharmanız bi yana bi de maasim hayvanın hayatını böyyük tehlikiye atıyseez bunun mabalı yeen böyüg demedi demeyin soona.neen derseez güççüggen taghım taklavadı goruycuk dey az öldürmedik bu zevallı hayvandan..nerdeyse erkek milletinin beynelmilel düşmanı ilan edip toplu gaedliyama girişiciyidig taman .yazzık deemi aaaeem?bi de aslında naaden mibareg ve faydalı bi hayvan oldoounu örgeninçi hepden vicdanım sızladı ama neydim .allahdan bu garemed banga ayit deeel.engazından galbim irahad o yönden.
acı örümcekten birez böyük olurdu bu bizim bildiimiz örümcek gimi deeldi. sahı şişirikler gimiydi berk gorhardım ben güccükken.