antepli örgencilering gurbette yaptıkları yemekler

dışarda ohuyan antepli örgencining arhadaşlarına örgettiği yemeklerdir.
ben çebik olsun deyn samırsaklı yoort yapıym uşaklar bayıliy yoorum. tem örgenci yemee iki daggaya hazır.
ciğer kavurma ****
ali nazik
mercimekli pilav yanına da pirpirim cacığı
sahanda sadeyağlı yumurta*
biz talabayhana iki daggada simid aşı bileme bişirirdik.
buradaki öğrenciden duyduğuma göre son 2 hafta yumurtayla geçmiş, ayı tamamladıktan soona* maharnaya geçicilermiş..len oolum gelin de biz de yiyin deym, sınavlar var gelemezik deyler..lan bi saat yemek yiyip gitmeynen sınıfda mı galıcıız..eee gızlar dururkene bize gelip neediciz deemi...yok apla vallah gız ders çalışıyk..de yeriiii..ıstıfıl ol o zaman, anaazın gıymetini anlarsıız..
geçen günde aglıma geldi ne zamandı yimiydim balcan söğürmesi yaptım. yeen göresemişim yoğurlu söörmeyi.
patates tavası,balcan kebabı,hatta bi keresinde dolma bile yaptım yav :)))
eşkili ufak küfde, götünden oymalı amadan kebabı, doğrama, gabaklama, içli küfde... gibi yemekleri bulamayan öğrencilerdir. hayatım makarna-yumurta-patates şeytan üçgeninin arasında geçmektedir. lutfederse simid aşı pratik olması hasebiyle soframı onurlandırmaktadır.
valla benim elimden bi iş gelmiyde, gardaşım anliy bu işlerden. geden sene yanına gediktim tava, simid aşı, pilav falan baamısın demiy.
amma gel görki benn, bennn. en son çiğköfte yapıktım, ondan kelli işim olmadı yemek yapmakla. arada maharnayı ketıl'a goyup bir şeyler beşarliyk işte.
o deelde ben 4 ay antep yemeklerinden ayrı dayanamiym yav. gıbrız ellerine düşmüşüm, ülke içinde olsam anamı diycim gönder bişeyler. la o da olmiy, gümrüktü falan. neyseki accık antep salçası getiriktim, arada dürüm edip yiym de ataşımı bi nebze olsun aliy :(
bæg kele yorum gavurma düştü aklıma haa! antep'e varınca ilk işim sabah namazına mütækip ali haydar'ın (bkz: cigerci haydar) düvenine gidip 2 çüt gavurma yuvarlamak olucu. sonra beyranı, kelle paça, doğrama, sonra yuvalama, olmadı çiğküfte, ufak küfte, ne la o garnıyarıkmı ne? dolama bülbül yuvası..
yaş antep fıstığı çıktımı ne? 2 şiş ciğer atta yiyek, gatmer amaaaann bana bir şeyler oliy, komşular yetişiinnnn.
yoğurtlu patates deneyiktim ben arhadaşlar yeen şaşırdı ağam amma yoğurt kesildi ah sof yoğurduynan yapacıydık esas gözel olurdu sankim yav
bi küfte yungurmuşum bi deafa... barnak gomadılar yediler meram
hafde içi antep pendirine vuruyk hafda sonu olduğu kimi ya kebab ediyk yada gara gavurma yapıyk