antep avradı

46 Entry Daha
hisleri guvvetlidir..galbinin temizliinden midir ney işler ufak ufak ona malum olur..
oolunu pek sever, gızlarını da sever* ammaaaa bağının goruuu başkadır..tövbe billah laf söyletmez..
sürekli bakımlı ve derli topludur..gözünün üstünden mavi/yeşil farı eesik olmaz*
gırk sene melmeketinden dışarda yaşamıştır amaa evine giren bunlar antepli der..çanaa, yün yataa, tencere dahımları varlıkları ve sergilenmeleri açısından yerindedir..gelenekçidir..misal,ne bayram sabahı yuvarlaması, ne gurbanın ilk günü kebabından vazgeçemez..hıdrellez de çocukluunda ne yapılıyorsa torunun çocukluu gelmiştir, aynısını yapmaya devam etmektedir...
naader gollesterol şu bu derdi de olsa evin içinde, ucundan gıyısından da olsa orjinal antep yimee yinir..yeni tariflere açıktır ammaaa gerekli salça ve baharat takviyesiyen yimek rayına oturur..
yokluğunda bile evde gendinden gizli iş yapılmaz.. nası beceriyse kırk daafa yuyup yıhasan da bütün delilleri ortadan galdırsan da illa ki anlar.
temizdir..hatta hayat felsefesidir...sağı solu silmekten, saatlerce elektrik süpürgesi çalıştırmaktan, makine dururken elle yıhamadan vazgeçemez..gapıdan çıharken illa dönüp dönüp evi düzeltir..gerekçesi de ya başımıza bi iş gelirseeee, başkası eve gelirseeee gusur bulmasındır..yani öldükten sonra bile temiz gadındı denmesi önemlidir..yada hırsız girerse 'peh ne temiz' demesini umuyor olabilir..
elbettekiiiiiii* herifini yönetir..sonuç değil ama yöntem herifinin tercihiyle şekillenir..önce iyilikle başlanır, direnç gösterilirse her tür kavga, söylenme vs vasıtalar kullanılarak beklenen sonuç elde edilir**
aile hayatı, esas unsurları bakımından kendi tercihlerine göre devam etmektedir...üzüntüsü melmeketinden uzak yaşamaktır..gader işte neeedici..ama gsm lerin bedava tarifeleri sağolsun, antepte otursa ailesiynen anca buader görüşebilir..
bu benim annem..devam edeceğiz..
12 Entry Daha