2109 da antep

ıstanbuldan sonra türkiyenin en büyük ikinci kenti.
büyük ihtimal ile bir çok değerinden uzaklaşmış bir antep olacaktır.
2050lerde imara açılacak olan orman vasfını yitirmiş dülükbaba ormanın'da güzide tripleks villalar yapılacaktır ve 1. çevre yolu sapağında 2. çevre yoluna 5 dakikalı mesafede diyerekten satışa sunulacaktır ve yılların dülükbaba kültürü bir anda yok olacaktır.
zaten burç tarafına doğru büyüyen gaziantep, 2050lere kalmadan yok edecektir burç kısmını ve yatırım amacı ile alınan tüm bağ evleri tavan yapacaktır. yerlerine 10ar katlı binalar yapılacaktır.
şehircilik anlamında hatalı büyümenin verdiği zararları kültürel yozlaşma ile ödeyecek olan gaziantep kültürü kaybolup sıradan global kültür yerini alacaktır.
yeni açılacak sankoparklar ile beraber daha monoton ve kopya hayatlar karışacaktır gaziantep kültürüne hayatına kısacası her şeyine...

ve işte o zamanda gaziantep kültürü bir serverda eksiliufaksözlük olarak yaşayacaktır.
antepli nesli tükeneceğinden,antep e acıyan üzülen bi kesimde olmayacaktır,
suyun öte rafaından gelenler bobalarının malı kimi gözelim memleketimizi heder edecektir....
tarih: 27 ekim 2109

dülük baba ve burç ormanları sahre etkinliğine yetersiz kaldığından yeni yeni sahre yerleri yapılmıştır. tahmin edilenin aksine antepli kültürüne daha çok sahip çıkmış. antep ağzıyla konuşmayanlar dışlanmış, kültürünü sahiplenmeyenler antepi terketmek zorunda olmuşlardır. dışardan gelenler ise antepe ayak uydurmak zorunda kalmışlardır. sözlüğün kuruluş yıldönümü olan 27 ekimde antep kültür bayramı ilan edilmiş. resmi tatil olmuştur.

bu sırada eşkili ufak sözlük 102. yaşını kutlamaktadır. sitenin admini mitokondri torunu konuşmasını yapmaktadır.

" bundan tam yüz iki yıl evvel bi hareket başlayıktı. o eşsiz kahramanlar sayesinde böönkü ırahatlıımıza gavuştuk ağam allah genderden razı ola. o zamanlar inanması yeen zor amma insanlar antep hanee etmeden utanıylarmış."

topluluk: " yalllaaaaaaa"

m.t. " eyle demen allahıma eyleymiş. dışardan gelenler antepin içine ediylermiş."

topluluk: "heç kimse bişey demiymiymiş"

m.t. " olur mu heç işte bir avuç insan yanı böön biçok mahamda olan adamların dedeleri sözlüğümüzü kurmuşlar burdan dedelerimize dua ediym. millet uyanmış. la haggat yav biz antepliyik tama demiş. çalışmışlar çabalamışlar herkeşin gafasına tang ettirmişler."

" böön biz ırahat ırahat dolaşabiliysek, kültürümüzü kainata tanıtabildiysek bu onnarın başlattığı hareketin sayesindedir."

topluluk:" yaa yaa yaaaaaaaaa yaaaaa"
arvatlar: "lililililililili"

t: dedelerimize de maaa şaaall laaaaaaaaaaah ma şal lah"
a: lililililillilili