wikipediada gaziantep

gaziantep hakkında faideli bilgiler olan, merak edip la antep hahında şu konuda eyi kötü bilgi edek aagm denilebilecek bir yayın.

adından,cografya,ekonomi vs bilgiler içiren en çok nüfus artışının ohaa diye dikkatimi çekmesine sebep yayın buyrun linkidir efenim

http://tr.wikipedia.org/wiki/gaziantep
aynı gruptaki wikiwap'ta da gaziantep yıllardır yer alıyor ve gögsümüz kabarıyor.
gaziantep'in tanıtımının çok yetersiz olduğu, içeriğin marha şehir'e yakışmadığı gerçeği göz önünde bulundurularak (bkz: eşkiliufaksözlük) kullanıcılarının katkılarına ihtiyaç duyulan sayfa.

en azından "eskişehir", "balıkesir (il)", "ankara (il)" maddeleri kadar güzel bir maddenin yakıştığı bu şehrin gaziantep sevdalıları olarak tanıtımını yapmak bize düşer.

not: ayrıntılı bilgi için aşağıdaki maddelere göz atmakta fayda var.
http://tr.wikipedia.org/wiki/gaziantep
http://tr.wikipedia.org/wiki/gaziantep_(il)
http://tr.wikipedia.org/wiki/eski%c5%9fehir
http://tr.wikipedia.org/wiki/ankara_ili
http://tr.wikipedia.org/wiki/bal%c4%b1kesir_(il)
æam 4-5 senedir "hele giriym de şoo antebing sayfesini adam ediym" deym amma vikipedyıya girdeem an beynime gàn sıçrey direkman. pekey neen? antebing ötee dillerde yazılmış halını görüym çünki. ah gara gaderli antep ah. vikipedyıya da nalet, şoo yoharda baaş dey milyon dolar toplıyan herife de nalet...

bi de bu æam vikipedyada bişeyi dengişdirmeg üçün dünyanın yazısını yazmış olman lazım. yanı bizim şoo şeertlék-halfelék dæavası kimi. yoosa bişey yazdeın saat, ordağ moderatörlerin gafasına yatmadıımı, siliyler yazıyy.

esas da æam şimdi sözlükde adını verip de google'a keyword dey getmesini bile isdemeedem adamlarıng diasporaları dığıl dığıl çalışıy. bize de eylesil gruplar lazım.