gaziantepliler derneginden 70 bin kisilik baklava ve kebap ziyafeti

her yıl geleneksel olarak düzenlenen gaziantep yiyecekleri şenliği'nin 10'uncusu 26 eylül pazar günü istanbul kadıköy'deki özgürlük parkı'nda düzenlenecek. gaziantep'in en tanınmış restoranlarının, tatlıcılarının ve kuru gıdacı firmalarının da katılacağı şenlikte 100 bin porsiyon yemek tüketilmesi bekleniyor. şenliğe kamu düzeni ve güvenliği müsteşarı muammer güler, gaziantep valisi süleyman kamçı, gaziantep milletvekili halil ibrahim mazıcıoğlu, prof. dr. nevzat yalçıntaş, istanbul kadıköy belediye balkanı selami öztürk ve türkiye'de ki bütün gaziantep, islahiye ve nizip dernekleri katılacak. resmi açılışı saat 13.00'da yapılacak şenlik folklor, türk sanat müziği ve halk müzikleri ile renklenecek.

şenlikte gaziantep'in dünyaca meşhur içli köfte, mumbar, yuvarlama, firik pilavı, çiğ köfte, kuru dolma, yaprak sarması, yoğurtlu patates, kekik salatası, nohut dürüm, kebap, kelle paça, katmer gibi yemekleri sunulacak.

istanbul gaziantepliler derneği yönetim kurulu başkanı necati göksü, geçen yıl etkinliğe 60 bin kişinin katıldığını belirterek, "bu sayının bu sene 70 bini geçeceğini düşünüyoruz. bilindiği gibi gaziantep'in damak tadı herkesçe biliniyor ve takdir ediliyor. biz de gaziantepliler olarak, kentimizin damak zevkinin tanıtılması için her yıl böyle bir etkinlik düzenliyoruz. bütün istanbul halkı şenliğimize davetlidir" dedi.

gaziantep'in yemek kültürünü davetlilere seyidoğlu helva reçel, sahan restoran, sanpa restoran, çanak restoran, otoman restoran, gaziantepli kardeşler baklava, akşam simidi, bilgeoğlu baklavaları, kanaat biber, islahiye baharat, perihan abla, kora gıda, 15 baharatçı ve 2 adet bakırcı firma yansıtacak.
ver ammiyn gafası dudsun demek istiyorum sevgili halfeler..

ayrıca sadece gaziantep'in kişiliğini yansıtacak olan yemeklerin sunulması ile takdirimi kazanan şenliktir..

beleş olsun da deve depii olsun diyorsanız sizler için kaçırılmaz bir fırsat olacaktır; zira beleşin ehveni olmaz..