çetinkaya

yıllar önce ilk açıldığı gün aşırı rağbetten yürüyen bandın hidroliğinin patladığı mekan.

bandların arasındaki peçetelerle oynamakta çok zevkli ayrıca
"geleneksel ikinci kış ucuzluğu" tabiriyle pek çoğumuzu yarmış avm.
durumu çok iyi olup ancak çok cimrilerin gittiği bir mekan.genelde o insanlar aldıkalrıyla övünürler.örneğin 200 kaada rahat ceket alacak bi şahsiyet gider cetingayadan 70 kaada ceket alır soorada gecer karsına agam 70 kaada bi ceket aldım görsen bi gözel gözel der ve ceket 1 hafta sonra kullanılamaz halde =)
ellerinden optugum ve allah'tan nice omurler diledigim nenemin (anamin anasi) bir turlu ismini soyleyemeyipte taskaya diye isim taktigi alis veris merkezimiz...
pantolonların,gömleklerin bile elinde megafonla bağırıp duran çalışanlarca satılmaya çalışıldığı, bir tür kapalı pazaryeri..
bi kere başlık tamamen yanlış yazılmış, düzeltiyorum, çetingaya :)
yörüyen merdivenlering arasına çapıt,silecek,peçete efendime söyliym nader ta'af şey varsa hepsini goydukları,üst gatında maç seyredilen, çelet uşakların oyun alanlarında zoytarılık edip kötek yidikleri,yörüyen merdivenleringden ayağınızın sıypıp tuvalala tuvalana deleme gibi dönülüp kepaze olunabilen,çıkışında datlıcı, dondurmacı,milli piyango seyyarlarının e'esik olmadığı , eskiler tarafından har'af denilen yerin güney yerine konuşlanan mağaza.
adı adres kimin olan çetingayanın antepdeki saapları elazıglı ancak senelerdir gaziantep'te ticaret yapan ve yıldız işhanınında saabı olan yıldız ailesidir.
adı market olupta fakat marketlikle alakası olmayan mekandır
oli'den sonra melmekette ilk açılan marketlerdendir ve fahır fuhara yeri olarak özellikle ekmek guyruğuynan bilinmektedir.
3-4 sezon önce ki spor eşyalarının bulundugu market.
ikinci şubesini kapanan real market yerine açacak ulusal zencir.
tabiri caizse köylü bazarı..
semp bazarını bi binaya toplamışlar yorum adınada cetinkaya demişlerr. yeriiiii