barak obama baraklidir geyigi

gorbaçovun arabanlı olduunu iddia eden hemşehrilerimizin yakın zamanda çıkarmasını beklediğimiz hanekler silsilesi;
- barakta fısdık topley topley gararık, babası da yeen gareydı
- güccükken sende yüzgırk ben deym yüz yedmiş kilovdu
- amarıhan hastehanesinde dovuktu, göbeeni ora gömdülerdi anasıgil
- asası arapmıymış neymiş onların
- antepden bağevi alıcıymış
yrd. doç. dr. abdulkadir tekin tarafından abd devlet başkanı barack hüseyin obama'nın atalarının 15. yüzyılda özbekistan'dan beğdilli cemaatiyle gaziantep'in barak köyüne geldiğini öne sürülmüştür. ıddiaya göre , ıran horasan üzerinden orta anadolu'ya yozgat, kırşehir, nevşehir yörelerine yerleşen barak türkmenleri, yavuz sultan selim döneminde vergi ödemedikleri ve askere gitmedikleri için feriz bey'in önderliğini yaptığı orduyla beraber irak üzerinden kerkük, süleymaniye ve erbil bölgelerine sürgüne gönderilmişlerdir. o dönemde sudan, cezayir, fas, kenya, somali, nijerya, orta afrika ve kuzey afrika bölgeleri osmanlı devleti'nin hegemonyası altında bulunduğundan dolayı bir bölüm vatandaşlar ve insanları 15. yüzyılın sonuna doğru gemilerle orta afrika ülkelerine sürgüne gönderilmişlerdir. bunların içerisinde kenya'ya sürgüne gönderilen obama'nın müslüman ve türk olan dedesi, hristiyan ve zenci olan bir kenyalı kadın ile evlenir.

*
baraklıların obama'dan ne eesii vaaar, barak'ın amerikadan ne eeesii vaaar*...
benim de hep adamın adını duyduumda ahlıma geliy baraklı mı acep diye. biz esgili ufak sözlük olarak bi davet etsek kele antepe gelse mısafır etsek gendini önüne bi tas corba iki sıhım maltıhalı küfde iki şiş ciğer kebabı goysak yise doysa ondan soona gedine sorsak "nerelisin?" deyi, bence heç gaçırmaz "antepliyik aaam dedem bi halt etmiş amarıhaya daşınmış ama özümüz antep bizim yorum, ne e yi oldu geldim siznernen danışdım hele içerde sakladıız pendirli gadayıfı da getirin yiyek şenelek" der.
bütün böök adamlar ya antepden çıhıy yada soona gelinci antepli oluy mesela atatürk kimin, muteber bi şeeerimiz var da ondan yanı