anteplinin ucaktaki el bagaji

antepli, normal uçak seferlerinde izin verilen el bagajlarına (8kg canta+laptop+bayan çantası) yeni bir öge eklemistir; baklava çantası. bu çanta veya poşet kendini ciks zannedip sabahın körü uçuşunda takım elbise giyen beylerin ellerinde, check-in de fazla yük sebebiyle eşinden bağırık yemiş hanımların kucaklarında, ağır cantalardan iki büklüm olmuş ezik ögrencilerde görülebilir. çoğunluk tercihini imam çağdaş ve koçaktan yana kullanır fakat güllüoğlu forever dir. zaten dükkanı havaalanımızda mevcuttur.
taşıyıcı değişebilir ama yükün mahiyeti hep aynıdır....
bazı dönüşlerde eşyam çok baklava götürmesem zaten ağır geliy yimiler dediim ama gider gitmez almadışıma piğman olduğumdur...
birde gurbetci yaşlı ammiler+dezeler vardır havaalanlarında bunlar senede en az 4 kere gedip gelmelerine rağmen heç bi şey bilmiy gibi davranırlar.hele o düdük öttüren aletten geçer geçer dururlar,çünki ya cebinde bozuk para galmıştır yada cebindeki alma-bıçaa.haci amminin elinde 2 el bagajı vardır.haci dezemdede en az iki böök poşet.bu garipler havaalanında en kuytu köşede otururlar aman el bagajımı dartmasınlar diye zira hepsinin el bagajı gabben-kırandır.