antep avradinin hemcinsine bakisi

aynı yaşta olduğunu söylediği ajda pekkanı izlemekte,kendisi bırakın dans etmeyi yürümekte zorlanmakta,aşirı kilolarından dolayı nefes almakta güçlük çekmektedir..

-beiyg dert dutmayasıca şu halına bah hele gendini daa güççük belliy,herif,gaynana derdi çekmedi, bizim kimi beş dene uşag doormadı,gız gelin edib oolan evermedi,fingili fistanlar atılıy,dal dingil geziliy,gıvrışan yer düzleniy,gendinin yerinde ben ossam bende eyle sekerdim,sabaa sorgu melaikelerine ne angadıcı ola..
-anam o kadar estetiii,bahımı kime yapsan gözel olur..her yerleri yapma bunların,şunun suratındaki boyaya bak hele..
+ben beni bildim bileli bu avrad beyle anam nerden baksan 60 var yaşı amma heç gösteriy mi bak hele..ben daha 40 yaşındayım benden genç duruy dert gelesice..
-bacım geçen televizyonda gösterdiler bunların boyasız hallerini vallah görsen yüzlerine tükürmezsin..bahımdan herşey oluy işde...
+he bacım he doru deysin ,bizim kimi dert mi çekiyler sanki ,uşan derdi bizde,herifin derdi bizde,evin derdi bizde saçımıza bi darak deyerse öpde başına goy işte.
-esas bacım alıcın bunları yüzlerini gözlerini silicin,bi basma elbise geydiricin başınada bi dolak doladın mı nene olur aynı ..sen o zaman görücün bunları.
bariz bi caka satma, gösteriş yapma durumu olsa da büyük şehir sosyetesinin hatunları gibi yapmacık değildir, aksine samimidir, yardımseverdir, sevgi doludur.
-kele o nası avrad eyle değnek kimi aynı...bir dirhem et bin ayip örtermiş anam...cık...olmaz eyle...

duruşuna sahiptir...
bide hasdesi olduum bi hanekleri vardır kiiii..

eyleleri yir ekmeen ortasını..!!
acık güzelse , kesin makyaj ve bakım güzelidir...
acık çirkinse , öllümün körü veya çörten çalgınıdır..
acık zayıfsa , tıs yeşerik veya hıra pisiktir..
acık kiloluysa , şipşişkodur
acık rahatsa , yengliceklidir ...
acık yaşlıysa , garimiştir ...
acık gençse , cahaldır ...
acık dağnıksa , pasaklıdır..
ama aile - eş - çocuk ve mutfak konusunda tüm antep arvadları beşaradlı ve hökümet gibidir..
avrad var avradcık var..
sevgili büyüklerimiz gız bakmadan geldikten sonra kritiğini yaparlar,

-gız lebibe....bööön bi gıza bakdıg yeeen gözel gözleri vardı fekat acı boyu kısaydı, bi de yeen hıraydı ,soğan taktası kimi göt yok göğüs yok onu neynemeli eyle...zatı anası da pirpirim oluk arttı iki çüt hanek edemedım arvatnan gız..
şeeeyle baştan aşşaa bi süzeer, altınlarına bakaaar, saçına bakaar,elbisesine bakaar..eh o kadar eleştirel gözle bakarsan illa bi problem bulunur....hiç biişey bulamazsa bed suratlı der, çirkin der, orspu kimi boyanmış, durmamıya geziy, allah gızlarımıza da çirkin bahdı vere bacıım der içini rahatlatır..

öyle ki, kocası seviyor diye emel sayına 'naader çirkin, bu bed sesli avradın nesini beeniyler' diyenini gördüm...deli mi ney?? emel sayın da senin sümsük gocanı bekleydi avradı boşasın da beni alsın diye...sen almasan kimse almazdı zaten o adamı rahat ol..*
-her avradın adı bir, karanlıkta dadı bir
-sevdeniz kızlar güzel deel gençler
-siz kızlardan değerliseez (bu da bir nene nasihati (bkz: antepli neneler ve torunları) )

gibi çok sert söylemleri de olabilir. eyle duydum!..
antep avradı'nın hemcinsine, yani yine başka bir antep avradı'ına bakışı ile diğer kadınlara bakışı arasında farklılık gösterendir..

(bkz: farklı bir cins olarak antep avradı)
anam onlarda bizim kimi gam gasefet mi var, fingir fisdan her yer bosdan onlar için...