Şeert Ol

antepte uşak dövme teknikleri

 1. 1
  melmeketin bütün uşakları kötek yir amma gardaşım...bizim antep arvadlarının kötee bir başga...bu gonuda geniş bir yelpazeleri,çeşit çeşit fantezileri ve özel teknikleri var...depoladıkları garbonhidratı enerjiye dönüştürme gabiliyetleri onlar bahşedilmiş bir özellik sanki...  maddeler halinde inceleyelim...

  1)elini bir cisim gibi gullanıp dövebilite:
  depolanan garbonhidratın enerjiye dönüştürülmesi neticesinde antep arvadında meydana gelen,gendiliğinden gelişen özel bir tekniktir.zorda kalmadıkça bu tekniği kullanmazlar.eğer gölge boyu mesafede terlik,tahta parçası,hortum,kemer vb kötek æletleri yoksa bu tekniğe girilir.

  bu teknikte hedef sırt bölgesidir.öyle surata silleme milleme olmaz.köteklenecek uşak sağ ya da sol golun pazusundan tutulup silkelenir ve sırt bölgesi vuruş mesafesine getirilir ve teknik uygulanır.bir kaç darbeden sonra uşaan nefesi kesilir ve ağlamak için bile ses çıkaramaz hale gelir.

  göynü alınana gaden uşak bir köşede sessizce oturur.etkisi geçicidir.bir "gurban olma" girişimiyle uşakla barışılması halinde sırt bölgesindeki kızarıklıklar hızla iyileşir.

  2)düz siyah,ortası renkli şeritli terlikle dövebilite:
  bu terlik sadece antep'te üretilmektedir.terliğin tasarımını yapan mühendisler bunu düşünüp tasarlamışlar sanki.arvad,uşaa dövmek için ayaa kaktığında uşak misafir terliğiyle dayak yemek için dua eder.ama antep arvadı genelde bu açığı bilir ve misafir terliği yerine kapıyı açıp dışarı terliğini kuşanır.

  misafir terliğinin acıtmadığını bilmeyen antep arvadları yüzdelik dilimde çok küçük bir paya sahiptir.misafir terliğiyle dayak yiyen uşak argıymış kimi bağırıp çağırıp ağlama numarası yaparsa,antep arvadının bu açığından uzun bir müddet faydalanabilir.araya fesat bir teyze,komşu girmediği ya da uşak arsız arsız gülmediği sürece antep arvadı durumun farkına varmaz...

  3)hortumla dövebilite:
  bu teknik genelde hayatlı evlerde yaşayan antep arvadları tarafından gullanılır.hayatlı evlerde hortumdan ziyadesiyle istifade edildiği için antep arvadları gendini bu gonuda geliştirip,hortumu alternatif alanlarda deneme-yanılma yöntemiyle kullanırlar.(eğilen arişi bağlama-demir diree sabitleme vb)

  yaz sıcaanda bunalan antep arvadının hortumu her zaman kullanıma hazırdır.her an hayat yıkar,dam yıkar serinlemek için.uşak yerinde durmadımı yerinden kahar ve hortumu goluna asar gelir.ihtiyaca,çocuğun gaçış mesafesine göre hortumu bir ip makarası gibi uzatıp kısaltıp işlemi uygular...

  4)yün çubuğu ile dövebilite:
  sert ağaçtan imal edilmiş yün çubuğu antep arvadı için bir samuray gılıcı gibidir.her an gullanabilmek için herhangi bir duvara asar.yün çubuğunun kendine has "fuiit" dey bir sesi vardır.uşak için en tehlikelisi budur.bütün teknikleri tek tek yimeyi,yün çubuğu yemiye tercih eder.

  teknik çok kısa uygulanır.bir kaç vuruştan sonra yün çubuğu yerine konulur ve uşak bir kaç gün hösküt hösküt oturur.  yazarın notu:

  ben bu gonuda annemi her zaman tægdir etmişimdir.bütün antep arvadlarından ayrı olarak gendi gendine özel bir teknik geliştirmişti.aynı anda bir gaç alet-edevatla dövebiliteye sahipti.kimi zaman yoharıda bahsettiğimiz birinci teknikle-ısırık karışımı ultra bir teknik uygulardı ki dadından yinmezdi.bir antep uşağı olarak herkeşten farklı kötekler yidiim için gendimle nağaden övünsem azdır.


  akisi olarak (bkz: antepte bebek sevme teknikleri)
  #43656 mamet alberto | 8 yıl önce
   
 2. aleyını gösder