Şeert Ol

eşkiliufaksözlük ile ilgili istekler

 1. 47
  evet sözlük,
  yine saati 3 ettik seninle..
  yine tüm entrylerini tek tek okuduk, oylarımızı verdik, silinecek entryleri sildik, silinmiş entryleri veritabanından kaldırdık, veritabanı yedeğini aldık, rutin kontrollerini yaptık..
  ama bu gece senden bi ricam olacak sözlük, sana şimdiye kadar hiç ayar verici, daha önceki entrylere cevap niteliğinde ya da gereksiz bir entry girmemiştim, acı birazdan yazacaklarımı mazur gör, senden bunu isteym bes... bu arada şunu da söyliym sağa, birazdan yazacaklarımı da kimsiye yazmiym ha, sana yaziym bes, acı beni eyi digne, acı dignedikden soona da birez düşün, haggat yav? eyle mi ola de genni gennine.. saa zahmet baa eziyet

  sözlük, heç düşündüng mü ola? bureya günde ortalama 3200** dene zeyratçı geliy, sözlee gayıtlı olmayanlar bile var bundarın içinde.. giriyler yazılanları ohuylar, ediyler.. pekey sağa bişey sorucum? bu girenler hepsi bi mahalleden mi giriy sence? yooog.. pekeyyy aynı ayerde adamlar mı? yog ağam 5 barmaan 5i bir deelkine? pekey sağa esas bomba soruy soruym? bu adamlar neen giriy bu sözlee? işte eyle galırsıng usta.. neen girici? milletin birbirine ayer vermesini, birbirlerine garşı tahammülsüzlüklerini* birbirlerine garşı üstünlük gurma çabalarını, birbirlerinin görüşlerini, yaşlarını, kültürlerini, yetiştirilme biçimlerini küçümsemelerini, birbirlerine fütursuzca hakaret etmelerini, hakaretler yetmeyse gerekirse dööş etmelerini izlemeye geliyler tabiy..
  yooog usta yavaş! orda durmalısıng, oğadar adam bura onun için neen girsin? bundarın hepsi zaten televizyonlarda, sağda solda her yerde var?
  buraya başga sebep için giriyler bence? abaaaaaaaaaaaav hee yoorum burası eşkiliufaksözlük tama, hani ilk enteynırında
  "antep ağzı, antep kültürü ve antep edebiyatının devamı adına, her anteplinin birikimlerini aktarabileceği online lügat. kısaca; "antep" ve "anteplice" " bkz. #27
  yazan sözlük dee mi bu, he yav, unutmuşuk yoorum.. haggat yav? ne zaman unudduk biz bunu?
  ne zaman unuttoomuzu ben biliym de sözlük, sağa söylemek istemeym şimdi, amma bes sağa hatirlatmak istedim 27 numaralı ama ilk enteynırını..

  ney yanı sözlük? bitti mi yanı? yazacak bişey galmadı mı yoorum? usta sen gafey mi yeding oov? bu nadide kültür, bu eşsiz dil hakkında yazacak 40.000 dene mi enteynır var? ya da 9000 dene başlık? aha bi gün otobosta geliyken çevrengde gonuşulanları yazsang bura günde sen saa günde 50 dene başlık açan.. yog heerif? la tamam yoorum 30 dene olsun.. eey neen yapmeyng o zaman usta?

  la yooorum mitov gaç yeri dava var sözlükde deyn goşdurmadan dönüyp de bi enteynır giremeym ki.. ara dayaa yimeden, millete acı alttan alıng yoorum ayıp tama demeden, açı pıçaa yerine gong ağam demeden, la yoorum siz ustabaşısıız tama imam osurursa cemaat neyder? demeden, la yoorum o adam da eyle bi adam, acı yareyy gaşımang demeden ne enteynır girecek havas galiyy, ne de işinge gücünge bahacak vahıt.. mesaime gastıng mı var sözlük? acı gafam rahat deyemiycim mi ben heç?

  kim ağam bundar? yav işte lormalda hepsi birbirinden saygıdeğer halfe hepsi.. eey? yanı hepsi seçilip halfe oluy burda? ze raporu'na bæg, 1300 dene şeert var, 300 dene halfe var.. lormalda seçilmemiş olsalardı tam tersi olurdu haral.. eeey yanı dæva ney? dæva şu, antepliyik, birbirimizin arhasından gonuşmey huy edinmişik, şuna cici buna bee dimeyy eyi bişey bellemişik.. eeey? köküne kirbit suyu çal genderin o zaman? sen usta deel misin? ağam tamam da, deym ya sağa, hepsi yeen saygıdeğer adamlar.. bazı sebeplerden dolayı ortak paydamızı unutmuşlar, aha bu yaziy da onun için yaziym.. hatırlarlar da, hee yoorum adam dorgu gonuşuy derlerseee, bu güzel oluşum daha böök bi ivmeyle devam eder.. yooog ağam beyle yeen hoşumuza gediy, biz de bunun keyfcisiyik derlerse de, kökünden gapatırım seni sözlük, ben baa ohur, ben baa gülerim.. abaaav, haggat mi deyn oov?

  sözlük, yaşım 23 benim, amma senden çok şey örgendim.. yaşıtlarımın çoğu agnamey beni amma, çevremdeki antep sevdalılarına, anama, babama, hatta neneme bile antep kültürü ve anteplice gonusunda otoriter bi havayla senden öğrendiklerimi sattım.. la yoorum senin yaşıng gaç başıng gaç nerden biliyng bundarı dediklerinde de seni gösderttim..

  bağa bu gadar şey öğrettin sözlük
  senden bişey daha örgetmeni isteym, insanlardaki bu kin, kıskançlık, tahammülsüzlük, bencillik, saygısızlık neden? hele de böylesine kutsal bir misyonu olan bir sözlükte?
  #37882 mitokondri | 8 yıl önce
   
 2. aleyını gösder