Şeert Ol

antep trafiği

 1. 11
  arkasındaki trafiğe aldırmadan sahilde dalga dutar gibi gezenler
  sarı yanınca gornaya basanlar,debreje basıp yeşil yandığı halde vitesi aramaya başlayanlar
  caddenin ortasında pat diye durup yoldan geçen tandığına laf yetiştirme derdine girenler
  trafiğin en yoğun olduğu yerde park edip hemen geliyorum diye yandaki dükkana girenler
  araba sürmesini anacaddede öğrenmeye çalışanlar
  arabanın camlarını en garanlık filmle gaplatıp mafya izlenimi yaratmaya çalışanlar
  boş yolda müşteri artsın diye çok yavaş ilerleyen,en kalabalık noktada ise vaktim geçiyor diye tam gaz artislik edip hız yapan dolmuşçular
  milletin önüne kıran yola giremeyincede arabana çarpan ,nasılsa benimkinın kaportası büyük bana bişey olmaz ayrıca sigortaya beleş yaptırım diye arabanın değerini düşüren dolmuşcular

   
 2. 39
  hayatdan örgendiiim bes bişey var.. garşındaa nasılsa sen de eyle olucun.. hele de trafikde.. dolmuşcu seni sıkıştıriysa * acı sen de onu sıkıştırıcın... ammel beter edicin.. şeyle feleeni şaşırıcı, topukladııynan gaça gaça gedici.. belediye otibisleri de mi eyle yaptı.. üsdüne gedicin.. gerekiyse refüje çıkıcın.. ama guralları heç çiğnemiycin.. ki polisi aradıında polis saa gabaat bulmasın.. sonra öküzün teki seni yolda kenara kenara sıkıştırıymı bacım.. acı direksiyonu üsdüne gırıcın, madem mok yoluna gidicim, neen tek gidiim heerif deyi, millet gaç gaç görücü.. ışıkda eskaza en öndesin sarı yanar yanmaz tarpadanak gornaya mı yükleniyler.. acı yeşili bekleycin, yeşil yanıcı aheste aheste vites atıcın eyle geçicin.. yok çalmeylarsa hemen gak.. bekletme milleti.. sinyal vermeden yol mu istiy.. acı şeyle sağlı sollu yolu ortalaya ortalaya gidicin ki sinyal vermeyi örgenici.. verir vermez geç amma sağa.. bi gaza neym olduunda masrafı da suçu da üstüne yıkmaya çalışan askerliini candarma olaraktan yapan uyanıklara da acı şeyle eyi ölçtürüp biçtiricin ki, daa eski gabaatleri de çıksın ortaya.. ki, kimsenin günaanı almasınnar dert dutasıcalar.. deliynen deli olucun ki hakkından gelesin.. neen eyle bahıysııız..?? neen abbooov deysiiiz..?? benim kimi hanım hatın bi gız çocuu durduk yere beyle olmadı herhal..!!

  haa, bi de, her gördüün hatayı sağa çekip 155'e rapor edicin, bi de geri bildirim isteycin..!! dayım yaptıım iş...

  bi de ben ases anteptee ışık düzenini sevmiym heeriff.. ne o eyle.. gavşaklardan sıradan geçiyn.. protokol kimi, sankim uygun adım yürüym, bi de dönüp ötee yüzdeelere selam çakmalıyım.. herkeş seni izliy geri galan şeritlerde.. garşılıklı geçseez ölürmüsüüüz ola.. dönen beklesin heerif.. neen milleti bekliym 3,5 dakka..
  #46030 deermeninalddasi | 8 yıl önce
   
 3. 40
  en sağ şeritten u çekebildiğin başka memleket var mı bildiğin?
  #65489 guccukkececi | 7 yıl önce
   
 4. 10
  -trafikde beddaa etmeyi bilmezim,beddaa belledim..
  -cin küfür olma ney bilmezdim,cin küfür olmeyi belledim..
  -sarı yanar yanmaz düüttt demeyi bilmezdim,düüütt demeyi belledim..
  -garaj önüne park edenler için 155 i arameyi belledim..
  -ayağım frende zatende,aklımında her dakka frende olması gerektiğini belledim..

  dahaa neler bellerim olama..
  #29335 reyhan | 9 yıl önce
   
 5. 26
  artık çekilmez hale gelen karayolları üzerindeki trafiğimsi hal ve hareketlerdir. şimdi yola bir çıkıyorsun; hava zaten sıcak, klima faydasız. öndeki eşşek; yolu ortalamış azami 40 km/s hızla gidiyor, selektör yapıyorsun, kornaya basıyorsun anlamıyor*. sonra ne oluyor? saçı başı dağıtıyorsun, götünü yırtıyorsun, kafayı sıyırıyorsun en sonunda gideceğin yere varıyorsun. varıyorsun ama o sinir harbiyle gittiğin yerde secaad binbeşyüz tavırlarda bulunuyorsun. şimdi soruyorum sana suç bende mi lan sözlük? ben niye bu kadar gerginim şimdi anladın mı beni sözlük. adamlar resmen trafiğin içine ettiler*. şimdi google mapsten cinlerimin depeme çıkmaması için alternatif yollara bakıyorum. burdan o yolları kimseyle paylaşmayacağım, çünkü herkeş sözlüğü okuduktan sonra o yollara hücum edecek *. ek olarak ramazan ayında iftara yakın düşünemiyorum bu trafiği. o saatte yollara çıkma sözlük. tuttuğun orucun sevabı, ettiğin küfürlerin günahına gider.
  #36220 saatler olsun | 8 yıl önce
   
 6. 33
  3 gündür resmen çöken trafiktir gendileri
  başgarakol un üniversite trafına geden güzergahının gaski tarafından kapanmasına inat eden hafif raylı sistem ekibi "ala yeri bende havuzlu gavşağı gapadıymda gör " diyerek trafığın resmen içine edmişdir,ulaşım imkansıza yakın bir hal almışdır
  aferim yorum size bes aferim
   
 7. 34
  gaski,tedaş,hafif raylı..
  deyng hele bahıym,hangıız daa gözel arsangars ediceez ortalığı olama..bekleyk bahalım..bu işin sonu nere gedici..
  #42637 reyhan | 8 yıl önce
   
 8. 3
  la yorum, iki sene evvelece, maarif gavşaanda bi dene polis dururdu.herif deri pantolu geyer,güneş gözlöönü dahar, artist gibi trafik idare ederdi. allah selamet vere, köprülü gavşakdan sonra, herifceez gayboldu.
  #7541 tomuzlan | 10 yıl önce
   
 9. 43
  gaziantep trafigi her geçen gün daha kötü hale gelmektedir. artan araç sayısına kesinlikle yollar yeterli gelmemektedir, bunun yanı sıra raylı sistemin yolları daraltması ve araç parkından vazgeçmeyen kişiler yüzünden yollarda daralmalar ve trafik sıkışıklığına sebep olmaktadır.

  bunun yanı sıra şehir merkezi olarak gösterilen yerlerde otopark sıkıntısı olması da diğer önemli bir sebeptir. otopark olanı olarak yol kenarında 1tl'ye araç park etmenin kısa süreli park etme için kullanılması gerekirken uzun süreli park için kullanılması şehir içinde sıkıntı yaşatmaktadır.

  valilik ve stadyum bölgesinde yer alan boş arsalarda yapılan otoparkçılık sistemi de artık yeterli değildir. büyük ihtimalle vakıflara ait olan bu arsalara katlı otopark yapılması vakıflara büyük gelir getirecektir.

  ugur plaza ve sanko hastanesi bölgelerinde de aynı sıkıntı devam etmektedir. geçici olarak eski garajların sağına soluna park etme yeterli değildir.

  Çarşı'da dayı ahmet ağa'nın oraya yapılan otopark'ın da hala faaliyete geçmemesi de o bölge için büyük bir sıkıntıdır. bu problemin diğer bir sıkıntısı ise kültür yolu projesi adı altında turizme kazandırılan bölgeler de kesinlikle ama kesinlikle araç park alanı bulunmamasıdır. bir turist gözü ile gelen kişinin belli başlı yerlere gizlenmiş otoparkları bulması çok zordur.*

  bu gibi sebeplerden ötürü o bölge de yer alan ve tarihi önem taşımayan ve ya imara uymayan binaların istimlak edilmesi suretiyle bölgeye otoparklar kazandırılmalı, bu bölgeler arasa meydanı çevresi gibi yerler olmalıdır.

  tütün hanı ve diğer bir çok han'ın yer aldığı bölüme değil bir turistin bir anteplinin bile gitmesi yer yer mümkün olmamaktadır.

  bunun yanı sıra büyükşehir belediye yanında yer alan ve kime ait olduğunu bilmediğim arsanın otopark olarak kullanılması daha ne kadar devam edecektir, bilinmemektedir hiç beklenmedik bir anda hafriyat bile başlayabilir. umarım katlı otopark yapılır.

  Şehrimize en son kazandırılan katlı otopark Şehitkamil belediyesinin yapmış olduğu ihale satışa çıkarılan medical park hastanesinin yanında yer alan arsadır. ki hızla yapılmaktadır. o otopark o hastane yoğunluğuna ancak hizmet edeceği ve merkez olan uzaklığı ile şehir içi trafiğini rahatlatma gibi bir etkisi olmayacaktır.

  kısacası şehrin bir çok bölgesinde yeni yerleşim ya da eski yerleşim fark etmeksizin trafik sıkınıtısı vardır. İbrahimli caddelerinde yer alan fazla normalden fazla araç sayısı bile şu an ki durum için park sorunu yaratmaktadır.
  devamında ibrahimli 2 denilen bölgenin açılması ve geçiş yapan araç sayısının artması ile bu sıkıntı daha da artacaktır.
   
 10. 51
  bi ærhadaşıng 56'ynan radara girdee trafigdir*

  ayrıca,
  gavşæglarda 2 dene araba duruyhan birining dutup selbes dönüşü gapadee, öteening de tramvay geldeemi 2. şeritde dönmeyy begledee;
  kimining dörtlüyy yahıncı gendini dohanılmaz belleyp, acı iki adım yerimeym dey yolung ortasına tarpadak arabeyy durdurdoo,
  kimining tabahanıya bog yetiştiriymiş kimi radarlı yerde ærhadan 10 dæafa sellegdör yapdee,
  kimi döyüslering de ışıgda duruyhan telefonu gurdameyy huy edindee, yeşil yandı mı eylece begleyp, ærhadaa gorna çaldı mı da anca teti teti yeridee

  trafigdir.

  ilaveten, yeni moda döner gavşæglardæhı kaos içinde oluşan düzeni porofesörler eyi bi gıllamalı.

  yalıız eyki yollar bazı plansız poroğramsız memleketlerdee kimi garman çorman deel. heç, eydene ayın bayın olurdu.
  #80700 thesecaat | 2 yıl önce